Říjnová Pevnost ví, že jsou všichni mrtví, Dave

„Počkej, snažíš se mi říct, že jsou všichni mrtví?“
Pevnost 10/2021
Pevnost 10/2021
Pevnost

reklama

Což je smutné, ale aspoň nás nikdo neruší při pořádně důkladném pohledu na fenomén legendárního britcomu ČERVENÝ TRPASLÍK. Ostatně, ten pronikl i na obálku – respektive jednu z nich, protože tentokrát jsme se rozšoupli a máme hned dvě variant! Což je neklamný důkaz toho, že se dějí velké věci. Pardon, oprava: velké akce.

Svět knihy probíhá právě teď, pražského Comic-Conu se pak dočkáme za pár týdnů a na obou těchto akcích se s námi můžete potkat. Než tak ale učiníte, dobře vám radíme přečíst si naše nové číslo celé. Rozhodně v něm totiž nevládne jenom vagabundská partička od Kosmíka.

Jasně, Červeného trpaslíka probereme od Šumavy k Tatrám, ale dojde i na chlapíky jménem FREE GUY a SHANG-CHI. Anebo na souboj VENOM VS. CARNAGE. Do dění ale promluví i světoběžník BATMAN, protože zavítal i do Česka, a navíc mu vyšla i historiografická publikace TEMNÝ RYTÍŘ.

DO PEKLA A ZPĚT se pak podíváme se spisovatelem Jakubem Hozou, kterému jsme položili i několik zvídavých otázek v exkluzivním rozhovoru. A příhodně k blížícímu se filmovému svátku přichází také DUNA: VÉVODA Z CALADANU. Anebo raději navštívíte tajemné a děsuplné SANATORIUM?

Pevnost 10/2021
Autor: Pevnost Pevnost 10/2021

Případně vás více lákají KRÁSKY A VETŘELCI, jejichž editorkou se stala vedle Leoše Kyši i naše Míša Merglová? Mimochodem, tahle parádní šestáková sbírka je k mání hned ve čtyřech obálkách! S povídkami pak přicházejí Jan Urban a Jakub Hoza. A Tomáš Sekerka nabízí pokračování vydařeného Nájezdníka z Pustiny s názvem OTROK MEGAMĚSTA.

Ve filmové a knižní podobě zavzpomínáme na HELLRAISERA, který se navíc brzy dočká i vlastního seriálu. Jan Urban nám představí svoji novinku ZLODĚJ OSUDŮ. Blíže si popíšeme ZEMI V TROSKÁCH od Kristýny Sněgoňové, která je také naším momentálním PROFÍKEM. V anime sekci si posvítíme na fenomén COWBOY BEBOP, jehož hraná verze dorazí na Netflixu už v listopadu.

V SIN CITY na nás čeká DRUHÁ DÁVKA. Vrací se také legendární trilogie NIKOPOL. Krvavými dějinami Afghánistánu nás tematicky provede lady Florentia Saleová. Samozřejmě nesmí chybět finální summary před zahájením COMIC-CON PRAGUE 2021. V Hlase fandomu vám představíme nový vznikající fanfilm PŘÍBĚH ZAKLÍNAČE VESEMIRA, pozveme vás na PŮLNOČNÍ CIRKUS a povíme si, co přijde následující měsíce v pevnostním podcastu GEEKZÓNA.

A ani tohle není vše. Fuj, tam se toho zase vešlo. A to jsou tu ještě novinky ze světa Prima COOL! Tak ať se vám hezky čte! Pevnost se nenechá zastrašit podzimem, protože i tentokrát je fantastická.

reklama

reklama