TOP 8 nejlepších reklam z letošního Super Bowlu - farmář milující ovce i šílený taťka Kevin Hart!

Není větší americká televizní událost než finále Super Bowlu. Jaké letos nabídlo reklamy?
Super Bowl - to je americký fotbal a pořádný nášup reklam
Super Bowl - to je americký fotbal a pořádný nášup reklam

reklama

Většina Američanů sedí při finálovém zápase americké Národní fotbalové ligy jako přikovaná u televize. Každá vteřina reklamního času má v tu dobu cenu zlata - tedy konkrétně zaplatíte za 30 vteřin cca. 5 milionů dolarů. Není proto divu, že vznikají reklamní spoty nebo trailery, které jsou připravené speciálně pro Super Bowl. Jejich hlavní cíl je v co nejkratším čase co nejvíce pobavit a zaujmout, protože konkurence je v tu dobu opravdu obrovská. Jaké reklamy letos byly ty nejlepší?

Vikingská drsňárna z pražské Kolbenky

O téhle reklamě už jsme psali. Natočil ji totiž český produkční tým v pražských ateliérech a tak jako tak patří k nejpovedenějším spotům letošního Super Bowlu. Zlaté české ručičky!

Audi doveze Starmana domů

Německá automobilka ráda ukazuje svou technologickou převahu a zároveň svou bohatou tradici. Příběh kosmonauta v důchodu, kterému vžene emotivní jízda novým Audi R8 vzpomínky na zlatý věk objevování vesmíru, tenhle účel ideálně splní. Třešničkou je vzpomínka na nedávno zesnulého Davida Bowieho, jehož píseň Starman to celé doprovází.

Prostě nakopávka

Typická Super Bowl ujetá záležitost. Když si přijdeš unavenej, nakopne tě jen "Puppymonkeybaby" neboli nový Mountain Dew Kickstart s kombinací limónády, džusu a kofeinu. 

Helen Mirren pro opilé řidiče nemá ani špetku pochopení

Pokud ovládáte angličtinu a zároveň milujete anglický humor, má pro vás Helen Mirren lekci z elegantního anglického nadávání, které patří všem, co pijí a sedají za volant. Jak už je v Americe zvykem, jde o zakuklenou reklamu na pivko.

Když jdeš na rande s dcerou Kevina Harta...

Nové Huyndai jednoduše dohledáte pomocí appky, takže když vám ho půjčí otec od vaší holky na rande, možná si moc soukromí neužijete. Kevin Hart jako taťka fakt válí.

Turkish Airlines létají do Gotham City

Turecké aerolinky se spojily s chystaným filmem Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti a vznikla dvojice spotů, v nichž lákají k cestě do metropole budoucnosti Gotham City. Obzvlášť ten druhý (níže) s psychopaticky se smějícím Lexem Luthorem na palubě letadla působí trochu rozporuplně.

Ovečky potřebují lásku!

Nová Honda Ridgeline se dodává i se soundsystémem v korbě, možná kdybyste chtěli dát trochu lásky ovečkám, protože všichni přece potřebujeme "somebody to love?"

Psí párečky

Říká se sice, že párky se nastavují hlavně sójou, ale co když jde o úplně jiný druh masa? Každopádně reklama na kečupy a hořčice Heinz zabírá smečku rozradostněných "hot dogů"...

Bonus: Ant-Man s Hulk bojují o Colu

Už jsme o ní psali, ale samozřejmě nemůžeme vynechat tuhle marvelovskou bitku o plechovku Coly. 

Jen pro pořádek připomínáme, že letos finále ovládli Denver Broncos, kteří porazili Carolina Panthers 24:10. 

Který spot vás baví nejvíc? Zapomněli jsme v našem výběru na nějaký?

reklama

reklama