Twitch přichystal revoluci, která může zničit streamery! Blíží se konec kvalitního obsahu?

Je vidina zisku tím nejlepším způsobem, jak vylepšovat funkce něčeho, co funguje?
Nové předplatitelské možnosti na Twitchi
Nové předplatitelské možnosti na Twitchi
FattyPillow/Twitch

reklama

S vidinou zisku za poplatky se Amazon na své streamovací síti Twitch pustil už před nedávnem do velkých úprav. Spustil tzv. affilate program, ve kterém nabídl i menším streamerům, aby mohli využít podporu přes bity. Jedná se o malé „drahokamy“, reprezentující skutečné peníze od fanoušků, kterými je možné přispět streamerovi finanční částkou a podpořit ho tak v jeho činnosti. Nově se k tomu přidává i pro mnoho streamerů dosud nedostupná možnost předplacení kanálu.

Tzv. sub button – tedy tlačítko pro předplacení – bylo vždy synonymem určitého úspěchu a pro streamera ještě jednodušší forma, jak přilákat další diváky a nechávat si pravidelně přispívat částkou 5, 10 nebo 25 dolarů. Z výjimečné funkce se ale stává věc zcela běžná a bude teď opravdu záležet na tom, jak vážně to daný streamer se svou „kariérou“ myslí.

Pořád nicméně zůstává rozlišeno partnerství a affilate, kde partneři mají větší možnosti, jak odměnit své diváky větším počtem ikonek a dalšími výhodami, sub-button pro affilate účty totiž počítá pouze s jednou ikonkou do chatu a třemi ikonkami pro rozlišení, jakou z možností předplacení konkrétní divák vybral. Rozdíly jsou i ve způsobu vyplácení peněz, kde jsou partneři stále upřednostňováni, ale jinak se rozdíly mažou.

Není však na místě panikařit a myslet si, že se tím pokazí celé podhoubí – kvalitní streameři stále zůstanou kvalitními, ty ambiciózní možnost disponovat předplatitelským tlačítkem nakopne k lepším výsledkům a všichni ostatní za krátkou dobu zjistí, že udržet předplatitel stojí určité úsilí. Reálně to tak může naopak vyústit ve více kvalitního obsahu na Twitchi, což je něco, co diváci určitě ocení.

reklama

reklama