VIDEO: Nemůžete usnout? 5 nejnudnějších videí všech dob vás uspí fakt zaručeně. Tady je máte!

Protože počítání oveček je zbytečná fuška na hlavu.
Homer potvrzuje - usínání u televize funguje!
Homer potvrzuje - usínání u televize funguje!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Spánek je dneska pro mnoho lidí celkem luxusní zboží. Spousta z nás totiž radši po nocích paří před monitorem či v klubu, dokoukává pátou sezónu oblíbeného seriálu nebo prostě a jednoduše maká - a někteří tak, až jim v hlavě i po ulehnutí frčí tolik myšlenek, že prostě nezamhouří oči. Spánkový deficit narůstá a my se postupně měníme v ploužící se zombies nebo si koledujeme o kolaps...

Existuje jeden velice ověřený způsob, který sice odborníci moc nedoporučují, ale těžkou můžou popřít, že funguje. A to je noční civění na bednu, ideálně na něco maximálně nenáročného - dokument o rozmnožování čolků, třistaosmdesátý díl mexické telenovely nebo přímý přenos z curlingu.

A právě na taková videa se soustředí nová služba Napflix, což je prostě Netflix pro lidi, co chtěji usnout. Najdete na něm fakt znalecky vybrané uspávačky a navíc je zdarma. Tady je z něho pět největších pecek, které umoří i vola:

Cupitající slípka - hodinová verze

Trochu to kazí laškovná hudba, ale i s ní je to prostě parádní zívačka.

Lekce klingonštiny od Marca Okranda

Pro trekkies možná půjde o strhující záležitost, ale jinak vás tohle lingvistické okénko do jazyka mimozemských národů zaručeně pošle na kosmickej vandr.

Výr - vládce noci

Dokumenty o přírodě prostě nikdy nezklamou, navíc když seznamují s opeřenými vládci noci. Jen se nesnažte vžít do role výra, nebo místo spánku vyrazíte na lov.

Katolická mše v latině

Katolická mše v latině natočená až obřadně statickým způsobem. Co chcete víc?

Plemena ovcí - vzdělávací film pro zemědělce z roku 1954

Klasika je klasika. A počítejte! Fajnšmekrům doporučujeme nastavit rychlost přehrávání na 0,25 a doplnit ambientní hudbou - třeba klasikou Apollo: Atmosfpheres and Soundtracks od Briana Ena -  pro skutečně hypnotický efekt. 

Osmihodinový odpočet

Ideální doba spánku je osm hodin, tak alespoň budete vědět, kolik vám ještě zbývá. Jen se tím snažte nestrestovat... ;)

Reklama
Reklama