VIDEO: PewDiePie se brutálně vysmál Pepsi! Co mu vadí na přístupu téhle firmy?

Největší youtuber světa kritizuje reklamu slavné firmy.
PewDiePie se zlobí na Pepsi
PewDiePie se zlobí na Pepsi
PewDiePie

reklama

Možná jste zaznamenali situaci, která se pro Google, potažmo YouTube a youtubery nevyvíjí úplně dobře. Celá řada velkých firem se rozhodla přestat inzerovat na největším videoportálu světa z toho důvodu, že se reklamy objevovaly i u závadných, násilných či nenávist vyvolávajících videí. Byla mezi nimi i Pepsi, která vydala oficiální tiskové prohlášení, které následovala… No, zkrátka nová reklama, které se směje celý internet, včetně největšího youtubera PewDiePie.

Pewds nemá nic proti tomu, že se firmy rozhodly učinit tento krok, napadá však pokrytectví Pepsi, která přestala inzerovat na YouTube, ale přesto na svůj kanál nahrála reklamu s Kendall Jenner v hlavní roli. Po sérii stížností, urážek a výsměchu Pepsi video z internetu stáhla, nebrání to ale Pewdsovi a ostatním, aby jej stále řešili.

Největší problém vidí kritici v tom, že video sice podporuje pochod za práva žen, ale prezentuje ho osoba, která se ho ani neúčastnila. Dalším problémem je pak i fakt, že Kendall Jenner – samozřejmě na příkaz scénáře a režie – doslova řeší všechny problémy s nerovnoprávností žen tím, že policistovi předá plechovku Pepsi. PewDiePie video podrobně rozebírá a nutno přiznat, že jeho argumenty mají v tomto případě váhu.

Co si myslíte o reklamě vy?

reklama

reklama