Video s šikanovaným chlapcem obletělo celý svět. Chtějí mu pomoct Kapitán Amerika, Negan i Luke Skywalker!

Šikana dnes dostává na frak. A je to moc dobře!
Keaton Jones a jeho noví kamarádi
Keaton Jones a jeho noví kamarádi
Marvel Studios/Keaton Jones/AMC

reklama

Určitě to dobře víte, ale nikdy není od věci připomenout, že je šikana totální svinstvo. Parta lidí s vlastními mindráky si obvykle vylévá zlost na někom, kdo se nemůže bránit, a to systematicky, dlouhodobě a zatraceně podle.

Nikdo asi nemá iluze o tom, že tenhle pekelný koloběh ze dne na den přestane trápit statisíce lidí po celém světě. Občas se ale objeví případ, kdy se šikanovaný přeci jen pokusí bránit - a Keaton Jones z Tennessee na to šel přes internet.

Nahrál totiž s mámou video, ve kterém popisuje, čím ho ve škole trápí, a zároveň se snaží dopátrat, o co té partě idiotů proboha jde. Keatona už vyslechlo přes 20 milionů lidí. A někteří se ozvali s hlasitou podporou a chtějí se s ním setkat.

O kom je řeč? V první řadě o Chrisu Evansovi (Kapitán Amerika), který Keatona pozval na premiéru třetích Avengers, nebo o Jeffreym Deanu Morganovi (Negan z Živých mrtvých), který slíbil, že si s každým, kdo na Keatona ještě sáhne, přijede "promluvit".

Tím to ale zdaleka nekončí. Mark Hamill (Luke Skywalker), Mark Ruffalo (Hulk), Lee Unkrich (režisér Toy Story 3), Millie Bobby Brown (11ka ze Stranger Things), Katty Perry, Demi Lovato... ti všichni vyjádřili Keatonovi podporu a doufají, že se příště nebude bát jít na oběd, kde mu spolužáci lijí mléko na hlavu.

Keaton samozřejmě není zdaleka jediný, koho trápí podobné věci. V první řadě je ale potřeba o šikaně mluvit, a to se povedlo. Další krok? V ideálním případě další videa, další podpora a další utlumení tohohle ohromně stupidního a zbabělého chování...

reklama

reklama