YouTube přestal zpoplatňovat závadná videa! Vadí mu deprese, sprostá slova, ale také třeba akné…

Je to cenzura, nebo jen youtubeři vyvolávají zbytečnou hysterii?
YouTube zakazuje obsah
YouTube zakazuje obsah
PewDiePie / YouTube

reklama

Velcí youtubeři si začali hromadně stěžovat na nová pravidla, kvůli kterým jim spoustu videí přestalo nést peníze. Informace o tzv. „de-monetizování“ dostávají jednotliví tvůrci hromadně a často se týkají problémových videí, kde se mluví sprostě, nebo v nich nejsou ukazovány/probírány společensky přijatelné záležitosti.

Závadné video je označeno jako „nepřijatelné pro inzerenty“ a zejména pro kanály, které se zabývají reakčními kauzami, by to mohl být do budoucna problém. Vtip je ovšem v tom, že se žádná pravidla nezměnila a vše i s vyšším počtem označených videí funguje už dlouhou dobu.

melanie
Autor: Melanie Murphy melanie

Jediné, co YouTube skutečně změnil, je způsob, jakým autora o de-monetizaci upozorňují. Na druhou stranu ale mluvčí YouTube potvrdil, že skript je v posledních dnech trochu zuřivější a autoři mají šanci se proti podobnému postupu odvolat. Upozorňuje na to například i Total Biscuit, který trochu jízlivě komentuje hysterické komentáře svých kolegů. Zároveň také neplatí, že by videa s nevhodným obsahem na YouTube být nesměla, jen nepřinesou žádné peníze, čehož si už dříve všimnul další slavný youtuber Boogie2988.

Total Biscuit
Autor: twitter Total Biscuit

Stále ovšem platí, že by měla být videa prostá osobních urážek, pomluv, pornografického materiálu, klamavé reklamy, nenávistných komentářů a výstupy podněcující rasismus, násilí nebo šíření poplašných zpráv. Za tohle všechno mohou být kanály v poslední instanci odstaveny, nebo kompletně smazány.

reklama

reklama