Tohle je 6 nejlepších seriálových záporáků! Které jste upřímně nenáviděli?

Ozdoby každého seroše!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

24 hodin: Nezastavitelný (8) - upoutávka

reklama

Již v pondělí ve 20.15 na COOLu začíná další díl 24 hodin: Nezastavitelný, tentokrát popisující překotné události mezi 7. a 8. hodinou večerní. Situace houstne a plán proradných antagonistů se dostává do maximálních otáček. Vzpomněli jsme proto na špičkové záporáky, které jsme milovali nenávidět.

06) Sylar (Hrdinové)

Byl to jeden z prvních seriálových záporáků, kteří se nám opravdu vpili pod kůži. Sylar alias sběratel schopností alias požírač mozků byl v 1. řadě Hrdinů skutečně šílenou hrozbou. Podstatná na něm, krom hereckého přednesu Zacharyho Quinta, byla zejména čirost jeho hrozby – každý chápal, že někdo, kdo do sebe umí vstřebávat cizí schopnosti jako maliny, bude po čase nezastavitelný. Jak si však ukážeme, většina seriálových záporáků volí tajemnější kontury.

Hrdinové
Autor: NBC Hrdinové

05) Joffrey Baratheon (Hra o trůny)

Jiný přístup k záporákům přinesla Hra o trůny. Díky jejímu stopování děje napříč více liniemi si nemohla dovolit dělat kolem Joffreyho jakékoliv tajemství. Dodnes zřejmě nejlepší záporák seriálu kvůli tomu sice způsobil válku mezi největšími rody, ale neudělal to v rámci svého geniálního plánu – za vše naopak mohlo jeho frackovství a nevychovanost. Joffrey je díky tomu dodnes jeden z nejvěrohodnějších antagonistů vůbec.  

Hra o trůny
Autor: HBO Hra o trůny

04) Apophis (Hvězdná brána)

Ruku na srdce, i když Apophis možná není tím největším záporákem televizní historie, do naší paměti se zapsal tak, jako nikdo jiný. Jeho shakespearovsky přehrávané monology plné hrozeb, jeho ďábelsky vypočítavé plány spočívající obvykle v příslibu totálního zničení, a především jeho jemný, exotický přízvuk, z Apophise dodnes činí sladkou vzpomínku mezi záporáky.

Hvězdná brána
Autor: MGM Hvězdná brána

03) Hannibal Lecter (Hannibal)

U dobrého záporáka musí existovat aura tajemna, související jak s jeho zlounskými plány, tak i osobností samotnou. Pokud bychom věděli, co vše záporák chystá, byly by jeho další kroky překvapivé asi jako španělská inkvizice. Právě díky hutné mlze kolem Hannibala Lectera působil poslední Hannibal tak brutálně – a také díky tomu, že Hannibal uměl doslova ďábelsky dobře vařit...

Hannibal
Autor: NBC Hannibal

02) Walter White (Perníkový táta)

Naopak s Walterem Whitem jsme byli po celou dobu od úplného počátku, takže jsme si vlastně až na konci celé té cesty všimli, že právě on je záporák! Perníkový táta bravurně rozehrál drobnokresbu toho, jak se ze sympatického, inteligentního muže vlivem okolností i vlastních rozhodnutí může stát skutečné monstrum. A připomnělo nám, že se na místě Waltera může ocitnout kdokoliv z nás.

 

01) Kuřák (Akta X)

Tajemno kolem záporáků však nakonec zřejmě funguje nejlépe – dodnes kultovní Kuřák z Akt X je totiž postavou, o které nevíme prakticky nic (díl o jeho mládí není kánon), stejně jako každá druhá řada diametrálně měnila i to málo, co jsme věděli o jeho plánech. Přesto, či spíše právě proto ale Kuřák přímo dýmá děsivou sérií hrozeb. Jako se zkrátka monstra v hororech ukrývají nejlépe ve tmě, i antagonisté by své cíle před diváky měli ukrývat, jak jen to jde!

Akta X
Autor: FOX Akta X

24 hodin: Nezastavitelný pokračuje na Prima COOL v pondělí ve 20.15.

reklama

reklama