Tohle je 6 nejnapínavějších filmů, které se odehrávají v reálném čase! Viděli jste je všechny?

24 hodin není osamoceno.
24 hodin: Nezastavitelný (2) - upoutávka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pondělí večer bude opět patřit novému dílu seriálu 24 hodin: Nezastavitelný, který na Prima COOL začíná ve 20.15. Ačkoliv je značka 24 hodin na seriálové scéně unikátní, ve filmovém světě se i jiné bijáky pokusily nasimulovat (víceméně!) věrnou zápletku v reálném čase. Některé z šesti podobných filmů určitě sami znáte.

06) Lola běží o život

Ztracená taška s penězi a život přítele v ohrožení – pokud Lola včas nenajde první, přijde o to druhé. V klipově střižené Lole běžící o život na to má sotva 15 minut. Film však operuje hned s několika alternativními scénáři (děj si "loadne pozici"), díky čemuž může ukazovat real-time příběh, aniž by za chvíli bylo po všem!

Lola běží o život
Lola běží o život
Prokino Filmverleih

05) Před úsvitem

Možná, že Před úsvitem není "napínavé" v tradičním smyslu slova. Co také za napětí očekávat od romantického filmu, v němž Francouzska a Američan přes noc chodí po Vídni? Snad v něm plynutí času není ani stoprocentně 1:1 jako v realitě. Jeho fanoušci mu to však s chutí odpustí – a jeho kritici budou mít zaručeně pocit, že dvě hodiny trvající biják jim subjektivně ukradl den života.

Před úsvitem
Před úsvitem
Columbia Pictures

04) Telefonní budka

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů museli lidé při telefonování mimo domov vstoupit do takzvané "telefonní budky" – a právě v jedné z nich je odstřelovačem uvězněn i domýšlivý Colin Farrell ve stejnojmenném bijáku z počátku milénia.

Telefonní budka
Telefonní budka
20th Century Fox

03) Noční jízda

Noční jízda je prakticky totéž jako Telefonní budka, jenom již v éře mobilu a bez snipera – titulní hrdina s tváří Toma Hardyho tu však přesto stráví hodinu a půl na cestě mezi městy v dramatickém okamžiku jeho života. Právě rozkrývání, co se děje, je přitom napínavější než 9 z 10 moderních akčňáků!

Noční jízda
Noční jízda
Lionsgate

02) Pohřben zaživa

Není zřejmě třeba inteligence držitele Pulitzerovy ceny, aby jednomu došlo, o čem snímek jménem Pohřben zaživa asi pojednává. Ryan Reynolds se zde po svém probuzení v rakvi naštěstí nahmatá i svůj mobil – jenže nemá nejmenší tušení, kde se nachází. Rozbíhá se proto závod s časem o to, jestli jej jeho známí z ústřižků předešlého dění najdou dříve, než mu dojde vzduch, anebo nikoliv...

Pohřben zaživa
Pohřben zaživa
Lionsgate

01) Let číslo 93

Zřejmě dechberoucím pseudokumentálním stylem natočený Let číslo 93 o událostech z 11. září dosahuje strhujícího tempa třemi prvky: prolínáním několika různých linií, napínavou "story", jíž si tak nějak všichni asi pamatujeme, a reálným plynutím času. Výsledkem je po čertech dobré drama, které jako bonus může sloužit pro výuku dějepisu – a taková kombinace se stává jenom jednou za pár staletí!

Let č. 93
Let č. 93
Universal pictures

Další premiérový díl 24 hodin: Nezastavitelný přijde již v pondělí ve 20.15 na Prima COOL.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama