5 nejzajímavějších speciálních Porsche přímo na míru

Porsche sestavilo další žebříček toho nejlepšího, co jeho desítky let dlouhá historie může nabídnout. Dnešní TOP 5 nás zavede do dílny divize Porsche Exclusive. Reálně uvidíme ale jen čtyři auta a jedno tajemství.
5 nejzajímavějších speciálních Porsche přímo na míru
5 nejzajímavějších speciálních Porsche přímo na míru
Porsche

reklama

Už jsme viděli Porsche s těmi nejlepšími křídly, nejlepším zvukem, nejzajímavější koncepty i přehlídku technických vychytávek, které dnes už považujeme za běžné. Dnes se ale podíváme na úžasná auta, která patří pod taktovku Porsche Exclusive. To je divize stuttgartské automobilky, která má na svědomí individuální stavby různých modelů Porsche. Jejich práce vzniká vždy v omezené sérii a velmi rychle se z ní stává cenný sběratelský artikl.

Páté místo obsadilo Porsche 911 Club Coupé, které bylo představeno v roce 2012. Jde o takový dárek k oslavám 60 let od založení prvního značkového klubu se znakem Porsche. Jeho původ najdete v modelu Carrera S a na svět přišlo pouze v 13 exemplářích.

Čtvrtá je 911 Speedster z roku 2009. Ta se vyznačuje především typickým vyboulením na víku stahovací plátěné střechy a snížením světlé výšky o 60 mm.

Třetí místo patří Porsche 911 Sport Classic z roku 2009. Tohle krásné auto nejvíce odkazuje na historii Porsche a na klasickou 911. Pro její tvary si ji zamilovali právě i pravověrní fanoušci klasických Porsche.

Druhé skončilo Turbo S z roku 1992. Dnes ceněného youngtimeru bylo vyrobeno pouze 85 kusů a říká se, že kdo se s ním jednou sveze, nebude chtít nic jiného. :)

A kdo je první? To je zatím tajemství. Automobilka ukáže jen auto schované pod plachtou, kterého se prý dočkáme během tohoto roku. Těšíte se?

reklama

reklama