5 skvělých aut prezidenta Trumpa. Od Rollse po Diablo

Dokážete si představit prezidenta, který se řítí ulicemi ve řvoucím Lamborghini Diablo, miluje velké motory a nesnáší ekology? Přesně takový teď bude sedět v Bílém domě.
Modré Lamborghini Diablo VT.
Modré Lamborghini Diablo VT.
Lamborghini

reklama

O Donaldu Trumpovi si můžete myslet leccos špatného, bráno čistě pohledem automobilového nadšence však může být příslibem pozoruhodných časů. Alespoň podle jeho dosavadních prohlášení i podle toho, jaké lidi plánuje dosadit do různých institucí. Nedá se totiž očekávat, že by za jeho vlády Spojené státy příliš tlačily na ekologické limity nebo zmenšování motorů a snižování výkonů.

Důkazem je i vozový park samotného Trumpa. Dlouhé roky například vlastnil nekompromisní stroj z plakátů, Lamborghini Diablo VT se šestilitrovým dvanáctiválcem. Prodal ho teprve před pár týdny přes eBay za 460 tisíc dolarů, tedy asi 11,4 milionu korun. Mezi jeho oblíbená auta ale patří také exkluzivní Mercedes SLR McLaren s osmiválcem o výkonu přes 600 koní nebo současné i historické modely Rolls-Royce.

Podívejte se na pět aut, která má nový prezident USA údajně nejraději, a bude vám jasné, že žádný velký fanda hybridů to asi nebude...

[[nid:]]

reklama

reklama