7 nejzajímavějších věcí, které se v uplynulém roce udály na českých silnicích

Nehody, nová Škoda 110R, policejní Audi nebo Ferrari jako pražský taxík. To je jen krátká ukázka toho, co vše se odehrávalo v roce 2016 na našich silnicích. Jeden se občas nestačí divit.
Audi S6 Policie ČR
Audi S6 Policie ČR
Internet Archive
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

České silnice byly v uplynulém roce především neustále přecpané. Opravovalo se snad vše, co šlo, a tak jsme my řidiči byli vystaveni zkoušce nervů. Ne každý je ale udržel na uzdě. Vznikalo proto hodně dopravních nehod. Od ledna do listopadu se na českých silnicích událo 90 502 dopravních nehod. Z toho bylo lehce zraněno 22 781 lidí, těžce zraněno 2 380 lidí a usmrceno bylo 504 lidí. Celková škoda za všechny dopravní nehody činí 5 313,5 mil. Kč. Neveselá statistika, jejíž hodnoty se ještě budou měnit. Prosinec v ní započítán zatím není.

Policisté často řeší kuriózní situace. Platilo to i v roce 2016.

GALERIE: Jak jsme letos bourali. České silnice v roce 2016

Ale vloni nešlo jen o pomačkané plechy. Hodně nás zaujala moderní verze Škody 110R, tedy projekt s označením R200. Ačkoliv o Škodu tak úplně nejde. Pod kapotou má osmiválec z Audi, přední světla  pocházejí z Bentley, ta zadní zase z Lamborghini. I tak jde o zajímavý český projekt, který se rozhodně neztratí.

Připomenout musíme i dnes již slavnou kauzu, kdy hackeři prakticky ovládli měření na dálnici D1. Radary tak sice produkovaly správné fotografie s registrační značkou i obličejem toho, kdo překročil rychlost, ale k policii se fotka dostala už po zásahu hackerů. Ti vyměnili registrační značky aut a nahradili obličeje řidičů. Jde sice o celkem vtipnou kauzu, která ale ukazuje nebezpečnou zranitelnost celého systému.

V loňském roce toho bylo opravdu hodně, ale přece jen musíme vypíchnout jednu specialitku, která podle nás musela pobavit snad každého. Jde o video, na kterém majitel Fiatu Multipla vysvětluje, proč je tohle auto vlastně naprosto skvělé. Dělá to s vtipem a nadhledem, a dokonce tak dobře, že mu to nakonec i věříme. :) Tak snad bude letošní rok na silnicích víc humornější a klidnější. My řidiči si to zasloužíme.

Fiat Multipla buď nechápete, nebo milujete.

VIDEO: Český majitel geniálně vysvětluje, proč je Multipla skvělá

 

Audi S6 Policie ČR

Česká policie má nejrychlejší auta v historii. Stovku dají za 4,4 sekundy

 

Reklama
Reklama