Aristokrat utržený ze řetězu. Když Rolls-Royce pálí gumy

Vozy Rolls-Royce jsme zvyklí vídat, kterak si poklidně plují krajinou, zatímco si jejich posádka užívá báječného výhledu. Jenomže tahle luxusní auta mají pod dlouhými kapotami vcelku velké motory, které se umí i rozvášnit.
Aristokrat utržený ze řetězu. Když Rolls-Royce pálí gumy
Aristokrat utržený ze řetězu. Když Rolls-Royce pálí gumy
cvdzijden - Supercar Videos

reklama

Vzhledem k hmotnosti mají vozy, které tradičně zdobí soška Spirit of Ecstasy, pod kapotou vcelku slušné motorizace. Jejich majitelé, respektive spíše řidiči těch majitelů, ale plynové pedály často jen tak lechtají. Pro tak elegantní vůz se přeci nehodí, aby ostře řezal zatáčky. To by se posádce mohlo vylít prvotřídní šampaňské na hedvábné kalhoty. A kdo to má pak čistit.

Nemělo by se ale zapomínat, že i tyto lodě na kolech mají slušný potenciál. Už jsme vám ukazovali, jak takový Rolls-Royce zní, když se mu sundá výfukové potrubí. Jako regulérní závodní speciál! A on tak může i jet. Dokáže vám to zlatý Ghost, který se hrdě postavil na start sprintu na čtvrt míle.

Stalo se tak na závodní dráze Yas Marina ve Spojených arabských emirátech. No, kde také jinde. Krom toho, že Ghost na startu zvládne vcelku působivě zapálit gumy, jeho čas v cíli sprintu se navíc zastavil pod 13 sekundami. A to je zatraceně slušné! A nemyslete si, nedíváte se na nějaký „obyčejný“ Ghost, kterých se po Dubaji pohybuje opravdu hodně. Tohle je speciální edice Home of Rolls-Royce Collection Ghost, která byla v roce 2013 představena na autosalonu ve Frankfurtu a nakonec prodána jen pár vybraným zákazníkům. 

reklama

reklama