Auto pro dobrodruhy. Nissan Titan má všechno pro přežití

Na americké výstavě pro odvážné a dobrodružné povahy představil Nissan velmi extrémní studii offroadového speciálu, která stojí na základech modelu Titan. Nabídne toho opravdu hodně.
Nissan Titan XD PRO-4X Project Basecamp
Nissan Titan XD PRO-4X Project Basecamp
Nissan

reklama

Ve výsledku Titan dostal až šedesát nových dílů, což se promítlo do výsledku jménem Nissan Titan XD PRO-4X Project Basecamp. Speciál do vínku dostal odolné nárazníky, sedmnáctipalcová kola obutá do 35palcových offroadových pneumatik Nitto a hodně rozšířené blatníky. To je ale jen začátek. K tomu tvůrce přidal nutný naviják, LED diodový pás ukrytý v přední masce, ale také třeba podvozek se samočinným udržováním světlé výšky. Upravena byla i ložná plocha, kam se tak vejde úplně vše, co k přežití v nehostinné pustině můžete potřebovat.

Výbava nutná k přežití, ale i dostatek pohodlí

Titan posádce nabídne i takové vychytávky, jako je přenosná lednička, speciální nádrže na vodu, plnohodnotná rezerva, lopaty nebo třeba stan, který lze postavit na střeše auta. To si pak na vás nějaký medvěd jen tak nepřijde. Kdyby vám to náhodou bylo málo, pak je dobré vědět, že Titan je i takto naložený stále uzpůsoben k tomu, aby byl schopen utáhnout plnohodnotný obytný přívěs.

A nebude s tím mít ani žádné velké starosti. Pohání ho totiž pětilitrový naftový osmiválec o výkonu 314 koní a s 751 Nm točivého momentu. Je tak velká škoda, že jde jen a pouze o studii, která se do sériové výroby asi nikdy nedostane. Nissan tímto spíše ukazuje, čeho všeho je na poli offroadů schopen. A je toho zjevně více než dost!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!