Autobus pro drsný chlapy – Inkas Huron APC

Inkas Huron APC je speciál, který převeze celou speciální jednotku, a to v bezpečí velmi silně obrněného transportéru, který ale může také zaútočit.
Inkas Huron APC
Inkas Huron APC
Inkas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Společnost Inkas nabízí obrněná vozidla na mnoha místech zeměkoule. Základnou je Kanada, ale své firmy má i v Dubaji nebo třeba v Mexiku. Inkas se nespecializuje třeba jen na pancéřování luxusních limuzín, jak je tomu u mnohých konkurentů. Ale dělá prakticky všechno. Terénní auta, dodávky pro převoz cenin, autobusy…

Jejich posledním produktem je Huron APC. Na rozdíl od ostatních vozidel v portfoliu je tohle originál z vlastní dílny. Jistě, pod kapotou pracuje motor 8.3 Pacar a automatická převodovka Allison, ale karoserie je kompletně vlastní.

Jde prý o speciální konstrukci sendvičových materiálů, které jsou pevnější a lehčí než standardně používané technologie. Podrobnosti však společnost nesdělila. Každopádně je to auto pořádně opevněné. Začneme od střechy.

Tady jsou záblesková světla, kamera i infrakamera. Ty jsou účinné ve tmě a mlze nebo když útočníci hodí dýmovnici. Ve střeše je také poklop pro výlez, a to jak s automatickou zbraní, tak jako nouzový východ. Strany vozu ukazují, že tohle není žádný drobek. Je to pekelně velký a těžký kus bezpečí. Místo pro řidiče a pět malých okének znamenají, že sem se vejde opravdu hodně po zuby ozbrojených chlapů. A když na to přijde, jsou ochotní prostrčit střílnami i svoje kvéry a pustit to z nich do útočníků. Vzhledem k tomu, že po stranách vozu je těch střílen šest, je to palebná síla jak pěchotního srubu.

Inkas Huron APC - střílna Foto: Inkas

Inkas Huron APC – střílna. Foto: Inkas

Pak samozřejmě následuje těžký podvozek, výrazně zakrytovaný motor s množstvím ocelových lamel proti proniknutí kulek a střepin. Podvozek je zakrytovaný tak, aby vydřel výbuch granátu nebo pěchotních min.

 

A teď něco, čemu rozumíme jen málo, ale třeba vám to něco řekne. Boční ochrana odolá munici 7.62×51 SC, 7.62×51 M80 NATO a je testována na balistické standardy NIJ-STD-0108.01 Level III / CEN Level B6 (tady jsme vážně ztracení, takže jak jsme nakoupili, tak prodáváme).

Všechny komponenty nejsou testovány a certifikovány pouze společností Inkas a státem, ale také třetí nezávislou firmou, jak požaduje zákon pro vydání certifikátu o bezpečnosti.

První čtyři Hurony už mají svého kupce. Pořídila si je kolumbijská vláda pro boj s organizovaným zločinem.

 

Garáž brunejského sultána

Nejdražší garáže světa: Hassanal Bolkiah (Brunejský sultán)

Alkohol za volantem - hlavní

Tajné tipy od "profíků": jak pít za volantem a nenadýchat

Reklama
Reklama