Automat na autíčka? Ne, tohle je stylové parkoviště na sporťáky

Garáže plné supersportů nebo veteránů už vás asi neohromí. Tahle patrová garáž vybavená nejmodernějšími technologiemi to ale jistě zvládne. Vypadá totiž opravdu působivě.
stylové parkoviště na sporťáky
stylové parkoviště na sporťáky
Autobahn Motors

reklama

Parádní patrové parkování se nachází v Singapuru. Tady místní dealer luxusních aut jménem Autobahn Motors řešil klasický problém. Nevěděl, kam zaparkovat všechna ta parádní auta. A protože právě v Singapuru, ostatně jako ve všech velkých asijských městech, není dostatek místa, věděl, že bude muset stavět buď pod zem, nebo naopak vysoko do vzduchu.

Volba nakonec padla na 15patrovou budovu, která je takřka celá prosklená. To prý proto, aby na ta krásná auta bylo dobře vidět. V budově je nainstalován speciální výtah, který je možno ovládat pomocí tabletu. V praxi to funguje tak, že řidič přijede, odstaví auto na speciální plošinu a pak už si jen na tom tabletu vybere prázdné místo v garážích. O zbytek se stará vyladěný systém a celý proces parkování netrvá déle než dvě minuty.

Podobně to funguje i v případě, když se auto z garáží bere na vyjížďku. Celá budova zaujala i řadu majitelů luxusních aut, kteří zde své miláčky také parkují. Jak to celé funguje vám asi nejlépe ukáží následující videa. No, není to paráda? :)

reklama

reklama