Automobilová tragédie. Vlak plně naložený BMW vykolejil

Tohle bude bolestivý pohled pro milovníky mnichovské automobilky. Jen 100 kilometrů od továrny BMW totiž havaroval plně naložený vlak s desítkami aut s roztočenou modrobílou vrtulí ve znaku.
Automobilová tragédie. Vlak naložený samými BMW vykolejil
Automobilová tragédie. Vlak naložený samými BMW vykolejil
Watch News 2

reklama

Vše se odehrálo kousek od továrny u města Blair v Jižní Karolíně. Vlak jen pár desítek minut před vykolejením vyjel z továrny automobilky ve Spartanburgu. Zatím není zcela jasné, jak se nehoda stala a hlavně kolik aut ji nepřežilo. Některé zdroje mluví o 97, jiné dokonce o 120 vozech. V troskách zůstaly především modely X3, X4, X5 a X6, tedy v současné době jedny z nejoblíbenějších modelů.

Ačkoliv to z některých záběrů vypadá, že ne všechna auta jsou zralá na odpis, opak je pravdou. Automobilka rozhodla, že se žádné z rozbitých aut nebude opravovat. Asi by to stejně nemělo cenu. A tak se na místo nehody sjelo několik bagrů, které zkázu dokonaly.

Auta, nebo spíše to, co z některých zbylo, nahrnuly na jednu hromadu. A to je ta chvíle, kdy možná některým milovníkům aut ukápne slza. Ať jste, nebo nejste fanoušky modelů s označením X, takový konec si prostě nezasloužily. Důležité ale je, že se při nehodě nikomu nic nestalo. Jen zhruba stovka zákazníků z USA i z Evropy, kteří měli nějaký model X objednaný, nebude mít tak veselé Vánoce. Už tak dlouhá čekací doba na nový vůz se jim ještě protáhne.

 

reklama

reklama