Barracuda je zatraceně ostrý Američan s příměsí karbonu

Tuning amerických klasik je hodně tenký led. Buď se to povede a je to skvělá podívaná, nebo je to jeden velký průšvih, za který by měl být tvůrce pověšen za uši do průvanu. Tohle je naštěstí ta první varianta.
Barracuda je zatraceně ostrý Američan s příměsí karbonu
Barracuda je zatraceně ostrý Američan s příměsí karbonu
SpeedKore Performance

reklama

Je to jen pár dní, kdy jsme vám ukazovali upravený Dodge Charger. Bylo nám ho opravdu líto a s nostalgií jsme vzpomínali na to, jak vlastně Charger vypadá ve skutečnosti. V případě dnešní úpravy Plymothu Barracuda to ale máme úplně jinak. Tahle klasická Amerika zažívá dnes malou renesanci a obzvlášť ve verzi HEMICuda jde o velmi ceněný veteránský artikl.

Tento konkrétní kousek je z roku 1970 a majitel si u formy SpeedKore Performance objednal jeho kompletní přestavbu. Ta začala montáží karbonových dílů karoserie, díky kterým je auto pevnější a lehčí. Přepracován byl i podvozek, díky kterému je Cuda ovladatelnější, a vyměněny byly také brzdy, které patří k těm nejmodernějším na trhu. Schovány jsou pod koly HRE S101, které jsou obuty do lepivých pneumatik Michelin Pilot Sport Cup 2. Nová jsou i sedadla z dílny Recaro a čalounění z jemné teletiny.

Ale to nejzajímavější je pod kapotou. Tam se ukrývá fantastická V8 6,4 l HEMI s kompresorem, které sekunduje zbrusu nové titanové výfukové potrubí. Naladěná je na výkon 720 koní, který putuje samozřejmě na zadní kola. Takhle prostě má vypadat tuning amerických klasik! :)

reklama

reklama