Bavorský skvost ležel 34 let ladem. Teď stojí miliony!

Vzácné BMW M1 stálo v italské garáži 408 měsíců a za každý z nich se zhodnotilo skoro 50 tisíci korunami. Nemá totiž najeto ani 10 000 kilometrů a je v absolutně špičkovém stavu - tedy pokud pořádně otřete prach!
Bavorský skvost ležel 34 let ladem. Teď stojí miliony!
Bavorský skvost ležel 34 let ladem. Teď stojí miliony!
Mint Classics

Díky bezmezné úctě k tomuto supersportu z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let už BMW nikdy nepostaví auto s názvem M1. V letech 1978 až 1981 jich vyrobila pouze 456 kusů. Auto má dodnes statut jediného opravdového supersportu z Mnichova. 

 Z pohledu dnešní doby nejsou čísla nějak zvlášť ohromující. Vůz poháněl samozřejmě typický řadový šestiválec o objemu 3,5 litru s výkonem 277 koní. Aerodynamickou klínovou karoserii od Giugiara dokázal rozpohybovat až na magických 260 kilometrů v hodině. V roce 1978 to byla téměř nadzvuková rychlost. BMW M1 je nesmírně ceněným exemplářem na aukcích historických vozidel a v dohledné době bude jistě cena originálních kusů v top stavu atakovat hranici milionu dolarů.

 Přesně o takovém kousku zapomenutém v jedné italské garáži mluvíme. Červené auto má najeto něco málo přes 7 000 kilometrů a je dokonale zachované. Jen se podívejte na fotografie interiéru nebo prostoru v okolí pedálů, přesně takhle vypadá auto, které právě vyjelo z výroby. Uvést ho do stavu, za který si bude majitel moci říct alespoň 750 tisíc dolarů zřejmě nebude nic složitého. Za každý měsíc v garáži tak M1 získala na ceně skoro 50 000 korun. A to se vyplatí. 

reklama