Bentayga RS? Obří Bentley dostalo sportovní vzhled

Bentley Bentayga je obrovské, luxusní a také rychlé. Ale je také dostatečně sportovní? Taková otázka je u tak velkého auta absurdní, přesto na ni však existuje odpověď.
Bentley Bentayga je mezi úpravci až překvapivě oblíbené.
Bentley Bentayga je mezi úpravci až překvapivě oblíbené.
RBDLA

reklama

Asi nenajdete moc lidí, kterým Bentley Bentayga přijde až příliš elegantní, přehnaně nenápadné nebo málo provokativní. Jenže i když je standardní vůz divoký až až, vždycky se dá ještě přitvrdit. Úpravce RBDLA se rozhodl, že prvnímu SUV aristokratické britské značky dodá dramatický sportovní vzhled, který bude více odpovídat jeho působivým výkonům.

Bodykit pochází od Mansory, auto znatelně rozšiřuje a zahrnuje nové nárazníky, blatníky, prahy a další díly karoserie. Unikátní kola Forgiato Auguri ECL mají dokonce 24 palců, takže i poměrně velké brzdy se v nich téměř ztrácejí. Protože většina nových dílů je z karbonu, cena za úpravy není rozhodně malá - činí 78 tisíc dolarů, tedy téměř dva miliony korun.

[[nid:]]

Pokud chcete kromě divočejšího vzhledu také více výkonu, v Mansory vám s tím rádi pomůžou. K dispozici pak budete mít celých 700 koní a točivý moment 1050 Nm. Jestli se však touto cestou vydáte, přeci jen bychom zapřemýšleli také o větších brzdách, když už pro ně ta obří kola nabízejí tolik místa.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!