Bizár! Bývalý ruský starosta driftoval s Ferrari v obchoďáku

Nikde jinde na světě by se podobný příběh asi nemohl odehrát. A nikde jinde na světě by se ho hlavní aktér nesnažil vysvětlit tak nesrozumitelně jako v Rusku.
Bizár! Bývalý ruský starosta driftoval s Ferrari v obchoďáku
Bizár! Bývalý ruský starosta driftoval s Ferrari v obchoďáku
Igor Lotsman

reklama

Vše se odehrálo v noci na 10. dubna. V jednom z moskevských nákupních center byl docela klid, když se najednou nákupní halou prohnalo Ferrari California. Mohutný osmiválec rozduněl celý obchod a řidič si dle videa vcelku užíval pálení gum na doposud vyleštěné podlaze. Celou zamotanou situaci pak neuvěřitelně dokresluje zmateně pobíhající ochranka obchoďáku, která zjevně vůbec netuší, co dělat.

Za volantem Californie seděl bývalý starosta města Archangelsk Alexander Donskoy. Ten se k celému činu sám přiznal, ale jeho vysvětlení je buď výplodem ne úplně zdravého rozumu, nebo přemíry vodky. On totiž tvrdí, že má moc rád vtipy a tohle celé byl jen vtip. Mělo to prý být komické číslo k pobavení všech, což ale podle starosty zjevně všichni nepochopili. Navíc o svém zvláštním činu hovoří také jako o umění. Alexander se prý nechal volně inspirovat avantgardní umělkyní Marinou Abramovic, což je dle Wikipedie srbská umělkyně známá pro své působení na poli performance art a body art. Jak konkrétně, neví asi on sám…

Ačkoliv víme, že zrovna v Rusku je prostě možné prakticky vše, nemůžeme se v tomto případě ubránit dojmu, že je celé video jen nahrané. Ochranka reaguje opravdu zvláštně, Ferrari prý nemělo problém dostat se přes nákladovou rampu – a těch kamer kolem. Ať tak nebo tak, v obou případech nám jaksi uniká smysl tohoto počínání.

reklama

reklama