BMW chce dobýt svět luxusu. Odhalilo řadu 8

Luxusní sportovní kupé řady 8 ukazuje budoucí vzhled všech nových vozů BMW. Produkční verze má dorazit ještě příští rok a od čerstvě představeného konceptu by se neměla zásadně lišit.
Koncept BMW 8 je velmi blízký produkčnímu autu.
Koncept BMW 8 je velmi blízký produkčnímu autu.
BMW

reklama

Peněženky milionářů jsou stále bezednější, a tak už současná nabídka BMW končící limuzínami řady 7 nestačí. Mnichovská automobilka se proto rozhodla pro rozsáhlou ofenzívu v luxusním segmentu, kterou zahájí s velkým dvoudvéřovým kupé řady 8 a novým mamutím SUV řady X7. Koncept řady 8 ukazuje nový designový jazyk značky, který budou postupně přebírat i ostatní modely. Na první pohled zaujmou zejména nízké světlomety, výrazně tvarované boky a masivnější maska.

Zatím nebyly zveřejněny oficiální informace ohledně motorů. Očekává se nicméně použití vznešeného dvanáctiválce o objemu 6,6 litru, který v současnosti najdeme v modelu M760Li xDrive. Dále lze počítat s osmiválcem 4,4 litru a základním agregátem by mohl být třílitrový šestiválec přeplňovaný turbodmychadly.

Ostře řezané dynamické tvary, pevná sportovní sedadla a kola o velikosti 21 palců s obrovskými brzdovými kotouči naznačují, že sportovní jízda bude hrát přece jen o něco větší roli než luxus a pohodlí. Zatím jde však stále o koncept a je tedy možné, že se výsledné auto nakonec přikloní spíše na stranu komfortu. V každém případě by neměly chybět drahé materiály, chytré technologie a luxusní výbava.

reklama

reklama