BMW M4 o výkonu 700 koní se blíží dokonalosti

Kdyby se BMW rozhodlo udělat ostrou verzi M4R, vypadala by nejspíš nějak takhle. Projekt zahrnuje masivní nárůst výkonu, spoustu karbonu, semi-slicky, ďábelský zvuk, obrovské brzdy i snížený podvozek.
M4 dotažená do extrému.
M4 dotažená do extrému.
BMW

reklama

Tohle BMW je taková názorná ukázka toho, co všechno je teoreticky možné. Dostalo přezdívku M4R, oproti sériovému autu je o bezmála 300 koní silnější a točivý moment dosahuje hodnoty 860 Nm. To je výsledek dlouhé řady úprav včetně nových turbodmychadel, vstřikování metanolu nebo výměny výfukového systému. S ohledem na obrovský výkon má auto také odolnější spojku, velké brzdy od Bremba a podvozek Bilstein.

Z karbonu je nyní prakticky vše, o což se zasloužili dortmundští Carbonfiber Dynamics. Uhlíková vlákna tvoří přední nárazník, kapotu, boční prahy, difuzory, zadní křídlo a také ten pozoruhodný střešní box, který vás jistě zaujal na fotkách. Mimochodem, box má kapacitu 405 litrů a je testovaný až na rychlost 300 km/h, takže vás nebude nijak omezovat při cestách za dobrodružstvím.

Jenom si musíte dávat pozor na mokru, protože ke všemu tomu výkonu auto obouvá i semi-slicky Toyo R888R, což znamená spoustu trakce na suchu a spoustu problémů na vodě. Vůz se oficiálně představí 25. listopadu na přehlídce v Essenu.

[[nid:]]

reklama

reklama