Brabus zase řádil. Do GLS nacpal 850 koní

Čtete správně, tahle obrovská krabice má větší výkon než Lamborghini Huracan a Škoda Octavia RS230 dohromady. Jenže od Brabusu se ani nic jiného než velké černé monstrum ani nedá čekat.
Monumentální Brabus Mercedes GLS 850.
Monumentální Brabus Mercedes GLS 850.
Brabus

reklama

Bývaly doby, kdy se i extrémní úpravci jako Brabus soustředili téměř výhradně na sporťáky, kabriolety a velké sedany. Představa "vytuněného" SUV byla prostě něco nemístného. Jenže od té doby se hodně změnilo, trh s městskými offroady praská ve švech a neuplyne týden, aby nějaká automobilka velkolepě neohlásila SUV ofenzívu. A tak jsme si zvykli. Monstrózní Brabus Mercedes GLS 850 ovšem i tak nejde přehlédnout.

Pod jeho kapotou najdete osvědčený osmiválec 5,5 litru od AMG se dvěma turby, na kterém úpravce vyměnil prakticky všechno. Objem se zvýšil na téměř 6 litrů a nová jsou také obě turba i systém vstřikování. Výsledkem je nejen výkon 850 koní, ale také neuvěřitelný točivý moment 1450 Nm. Díky tomu se GLS rozjede na 100 km/h za 4,2 sekundy, tedy stejně rychle jako třeba BMW M3. Maximální rychlost je omezena na 300 km/h.

[[nid:]]

Pochvalu si zaslouží vcelku umírněné změny vzhledu, které nejsou zdaleka tak extrémní, jak bývalo u Brabusu zvykem. Díky tomu vypadá auto více či méně sériově, což je z našeho pohledu rozhodně dobře. Máme totiž celkem pochopení pro to, když někdo chce v tak velkém a těžkém autě víc výkonu, nerozumíme ale tomu, proč by se mělo tvářit jako sporťák.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!