Černá ovce rodiny. Rolls-Royce jako driftovací bestie

Elegantní vozy značky Rolls-Royce vídáme spíše na přehlídkách, veteránských akcích nebo v garážích slavných osobností. S trochou fantazie se ale z luxusní limuzíny dá udělat pekelný stroj na drifty.
Rolls-Royce jako driftovací bestie
Rolls-Royce jako driftovací bestie
Spercars Megabuilt

reklama

Jako základ pro tuto úpravu posloužil Rolls-Royce Silver Shadow z roku 1979. Původně jde o velmi luxusní vůz, kterým jednu dobu jezdila i samotná britská královna. Tvůrce, tedy společnost Spercars Megabuilt, ale nechtěl luxus, kůži a pohodlný podvozek. Chtěl brutálně vyhlížející bestii s rodokmenem. A tak si ji postavil.

Jako první vás určitě musí praštit do očí masivně rozšířené blatníky. Následuje absence obou nárazníků a matně černý lak. Tvůrce pak přidal ještě nový vzduchový podvozek. K tomu navíc přibyla hydraulická ruční brzda a zcela přepracované řízení. Lehkému přepracování se prý nevyhnul ani vidlicový osmiválec o objemu 6,7 litru, který je ukrytý pod dlouhou kapotou. Víc úpravce neprozradil a auto zkouší dát do prodeje.

Jestli máte nutkavou potřebu pořídit si aristokrata, který je schopen zapálit gumy, pak si připravte 99 995 liber, tedy v přepočtu 3 150 000 Kč.

reklama

reklama