Čerstvě zrestaurované Ferrari F40 úplně zničil rozsáhlý požár

Než se podíváte do galerie, připravte si raději kapesníky. Uvidíte totiž ikonické Ferrari F40, které nepřežilo mohutný požár. A to bylo jen pár dní po jeho totální renovaci.
Čerstvě zrestaurované Ferrari F40 úplně zničil rozsáhlý požár
Čerstvě zrestaurované Ferrari F40 úplně zničil rozsáhlý požár
Jalopnik

reklama

Jestli je nějaká země krásným vozům opravdu zaslíbená, pak je to Velká Británie. Zde žije snad největší počet automobilových milovníků na metr čtvereční. A navíc tihle fandové motorismu mají většinou skvělý vkus. Jako majitel tohoto báječného Ferrari. To už teď jen tiše odpočívá na jednom z místních vrakovišť.

Co přesně se stalo, není zcela jasné. Nicméně vzhledem k tomu, že jen pár dní před požárem prošlo auto důkladnou, kompletní rekonstrukcí, je možné, že na vině budou právě provedené opravy. K požáru stačí maličkost. Jen jediný špatně upevněný kabel, který se po nastartování vyklepe ze svého místa.

Nejspíše díky tomu svět přišel o jednu z pár zbývajících legend. Že nevíte, proč mluvíme o legendě? Protože třeba jde o poslední model automobilky, o který se ještě osobně staral slavný Enzo Ferrari. On sám chtěl právě tímto modelem oslavit čtyřicáté výročí založení automobilky. A povedlo se! Design nepochází od nikoho jiného než od úžasného Pininfariny.

Ferrari F40 se vyrábělo mezi lety 1987 a 1992. Pohání dvěma turbodmychadly přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu tři litry. Ten disponuje výkonem 478 koní, díky čemuž umí zrychlit z klidu na 100 km/h za 4,1 sekundy. Maximální rychlost je pak působivých 324 km/h.

Ačkoliv u Ferrari původně plánovali výrobu pouhých 450 kousků, nakonec jich světlo světa spatřilo rovnou 1 311. I tak jde dnes o velkou raritu, jejíž cena se pohybuje v desítkách milionů korun.

reklama

reklama