Česká policie má nejrychlejší auta v historii. Stovku dají za 4,4 sekundy

Něco tak rychlého česká police ve vozovém parku ještě neměla. Už za pár dnů si zástupci policie převezmou desítku nových Audi S6, kterým jen tak něco neujede.
Audi S6 Policie ČR
Audi S6 Policie ČR
facebook

reklama

Bohužel je ale nebudeme potkávat na dálnicích a okresních silnicích. S6 totiž nejsou určeny pro stíhání silničních pirátů, ale jako doprovodná vozidla například při zahraničních státních návštěvách. Přitom by jim to v rychlejší akci slušelo mnohem více! Pod kapotou má S6 čtyřlitrový osmiválec. Ten nabízí výkon 331 kW/450 koní a točivý moment 550 Nm. Z klidu na 100 km/h umí doslova vystřelit za 4,4 sekundy a maximální rychlost má standardně elektronicky omezenou na 250 km/h.

Nová ostrá letka má nahradit stávající Audi A6 3.0 TFSI, které jsou v provozu od roku 2006. Spadat bude pod útvar, kterému se říká Ochranná služba Policie ČR. Podle neoficiálních informací si policie pořídila 10 kusů Audi S6, přičemž jeden měl stát 3 miliony korun. Ačkoliv to policistům opravdu přejeme, říkáme si, jestli by na doprovod státníků nebo významných osobností nestačily Audi A6 třeba se třílitrovým biTDI. To může nabídnout pohon všech kol a výkon 320 koní. V kolonách s nějakým prezidentem se přeci netrhají rychlostní rekordy, na které je S6 stavěná. Co si o tom myslíte vy?

reklama

reklama