Český úpravce nadělil Octavii RS přes 370 koní

Pokud jste chtěli nejsilnější verzi Octavie třetí generace, musela vám stačit ta s výkonem 230 koní. Český úpravce HotHatchShop ale tento vůz vyladil k výkonu, který je z úplně jiného světa.
Český úpravce nadělil Octavii RS přes 370 koní
Český úpravce nadělil Octavii RS přes 370 koní
Hothatchshop

reklama

Tuhle firmu už od nás dobře znáte. Jejich práce jsme si již ukazovali a podle posledního projektu to vypadá, že rozhodně nehodlají usnout na vavřínech. Pro zákazníka, který od své Octavie RS230 chtěl prostě něco víc, připravili zajímavý set úprav, kterému nechybí vyšší výkon, vyšší točivý moment a několik nových technických detailů.

Superostrá Octavia má přes 400 koní, jede skoro 300 km/h

Superostrá Octavia má přes 400 koní, jede skoro 300 km/h

Díky spolupráci se společností APR, která je z americké Alabamy, přišli na zajímavý koktejl, který z Octavie vyždímá 373 koní a 557 Nm točivého momentu. Základem bylo přeprogramování map řídící jednotky, o které se postarali právě u APR. Ti dodali také mezichladič plnicího vzduchu, karbonové sání, první část výfuku nebo kompletní silikonové hadice. Zbytek výfukového potrubí pochází zase od společnosti Scorpion Exhaust. A mimochodem, jen ten nový výfuk dává autu asi 23 koní.

Pánové z HotHatchShop jsou profíci, a tak vědí, že standardní převodovka DSG by přenos takové síly neustála. Vždyť z výroby je nastavená na maximálně 400 Nm. Proto softwarově upravili skříň, která tak zvyšuje rychlost řazení, umožňuje Launch Control, stará se o větší svornost spojek a maximálně využívá potenciál motoru, tedy zbytečně jej nepodtáčí.

Všechno to zní celkem složitě, ale konečná montáž všech dílů a následné naladění auta zabralo asi 2 dny. Pokud byste něco takového své Octavii také rádi dopřáli, připravte si 164 025 Kč. A nebojte, nemusíte k podobné úpravě mít jen verzi s DSG. S manuálem jde také čarovat, jen si prý v dílně pobude o den déle.

reklama

reklama