Čeští dálniční policisté si dnes převezmou nové BMW i8

Teprve před pár dny dostala česká policie do užívání elektromobily BMW i3. Už dnes by ale do její garáže mělo přibýt další BMW, tentokrát prý mnohem ostřejší.
BMW i8
BMW i8
BMW

reklama

Podle informací českého zastoupení mnichovské automobilky jde o velmi netradiční vůz, který prý bude patřit k těm nejrychlejším ve službách Policie ČR a nemá v českých poměrech obdoby. A my musíme jen souhlasit! Vždyť s BMW i8 mají ty nejlepší zkušenosti třeba i dubajští policisté.

Policejní BMW i3

Podívejte se, jak probíhala proměna BMW i3 na české policejní speciály

Vždyť tohle originální auto má za zadními sedadly uložený turbodmychadlem přeplňovaný tříválec s objemem jednoho a půl litru. Jeho výkon je 231 koní a točivý moment 320 Nm. Tomu pomáhají dva elektromotory, jeden je umístěn vpředu a pohání přední kola, ten druhý je mezi spalovacím motorem a převodovkou, o výkonu 131 koní a točivém momentu 250 Nm. Celkový výkon soustavy je tak 362 koní.

BMW i8 v policejních barvách bude jistě hodně zajímavé, a navíc bude tento hybrid podle nás fungoval jako fantastická prevence. Nikoho asi nenapadne ujíždět policejnímu autu, které umí zrychlit z klidu na 100 km/h za 4,4 sekundy. :)

reklama

reklama