Chcete BMW po Clarksonovi? Je na prodej a není moc drahé!

Jeremy Clarkson není zrovna velkým milovníkem BMW. Přesto je pár modelů, které mu sedly. Kromě aktuální generace BMW M2 ho hodně bavila i E36 328i. Teď je na prodej a cena není moc vysoká.
Chcete BMW po Clarksonovi? Je na prodej a není moc drahé!
Chcete BMW po Clarksonovi? Je na prodej a není moc drahé!
racecarsdirect.com

reklama

Koupit si auto po Clarksonovi znamená koupit auto, jehož cena už jen poroste. Je jedno, co si to o tom autě Jeremy myslel, co o něm řekl, nebo jak se k němu choval. Jednou v něm seděl, testoval ho, a i kdyby v něm třeba griloval sloní bobky, navždy bude autem, které prošlo rukama legendy motoristické novinařiny.

BMW, které je aktuálně na prodej, si zahrálo v 18. řadě Top Gearu. Šlo o díl, kdy v něm Clarkson závodil se svými kumpány v rallycrossu. Jeremy na karoserii nalepil varovné samolepky, protože BBC tehdy nedovolila auto polepit klasickou reklamou. BMW dostalo dost zabrat, takže po natáčení dostalo nový chladič, hlavu válců a pár dalších maličkostí.

Když auto Jeremy kupoval, zaplatil za něj v rámci omezeného rozpočtu 795 liber. To je dle aktuálního přepočtu asi 26 tisíc korun. Jeho úpravy, samolepky a samotné závodění ho vyšly na dalších 1 000 liber. Za kolik ho koupil současný majitel, nevíme, ale cení si ho na 3 995 liber, tedy necelých 130 tisíc korun. Auto má platnou britskou technickou až do června příštího roku a prý je plně pojízdné a v pořádku.

Samolepky z natáčení mu zůstaly a historii už mu také nikdo neodpáře. Jistě bude dobré na nějaké závody, ale mezi námi, zasloužilo by si spíše vyhřívanou garáž. Je to totiž jedno z malá starých aut, které řádění trojice Clarkson, Hammond a May přežilo. :)

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!