Čtvrtníček a spol. u soudu: Dělali si legraci, řidič dostal infarkt

Měl to být nevinný žert. Herci Petr Čtvrtníček, Jan Potměšil, režisér Tomáš Svoboda a producent Jiří Kounický kvůli němu však čelí zatím nepravomocnému odsouzení na půl roku až rok s podmíněmým odkladem na 2 roky. Jeden z nachytaných řidičů totiž dostal infarkt a vtípek mohl skončit tragicky.
Herec Petr Čtvrtníček
Herec Petr Čtvrtníček
Jiří Janoušek

reklama

Co se stalo: V srpnu 2012 probíhalo na Praze 6 natáčení charitativního spotu v Praze 6. Herci převlečení za policisty zastavovali řidiče, které natáčely skryté kamery. Jeden z nich ale dostal infarkt a skončil v bezvědomí. Život mu zachránila okamžitá resuscitace provedená štábem veřejnoprávní televize.

V jaké fázi je případ teď: Výše jmenovaní byli ve zrychleném řízení nepravomocně odsouzeni za poškození cizích práv a přisvojení pravomoci úřadu.

Jejich obhájce Tomáš Sokol podal proti trestnímu příkazu odpor a dojde k veřejnému líčení.

Petr Čtvrtníček se ohradil s tím, že v kostýmu postupoval podle scénáře. Kauzu zveřejnil magazín Týden.

Režisér Týdnu řekl: "Dělali jsme to v dobré víře pro Konto Bariéry jako charitu a snažili jsme se tomu člověku hrozně moc pomoct... Že výsledkem toho je, že jsme obviněni, je kuriozita."

Mohlo by vás zajímat:

Babica se dnes soudil kvůli steakům...

Rozzuřený Babica: Soud kvůli průjmu, zastal se ho generál!

Jiří Lábus s Petrem Čtvrtníčkem uspořádali dražbu boty své kamarádky Jaruš, aby jí pomohli získat finance na invalidní vozík

Čtvrtníček a Lábus: Pomohli kamarádce Jaruš! (TOP STAR video)

Formuli 1 už Michael Schumacher nejspíš nikdy řídit nebude

Mašinérie pracuje: Schumachera v bezvědomí soudí!

reklama

reklama