Ďáblův závoďák. Diablo GTR je velké finále 20. století

Těsně před koncem minulého století vzniklo auto, které umí ohromit i po téměř 20 letech. Nekompromisní dvanáctiválcové Diablo GTR, které zvládne stovku kolem 3,5 sekundy.
Extrémní Lamborghini Diablo GTR.
Extrémní Lamborghini Diablo GTR.
Formula Automobile

reklama

Supersporty od Lamborghini mají někdy pověst aut, ve kterých se jejich majitelé hlavně rádi předvádí. Existují ale lidé, kteří s nimi dokonce profesionálně závodí a chtějí z nich dostat naprosté maximum. Právě pro ně vzniklo v roce 1999 Lamborghini Diablo GTR. Základem bylo Diablo GT, které však dostalo závodní specifikaci a spoustu výkonu navíc - polepšilo si o více než 100 koní.

Rychlejší než nástupce

Šestilitrový dvanáctiválec v GTR produkuje celých 590 koní a vůz má upravené brzdy, podvozek, aerodynamiku a do vykuchaného interéru se nastěhoval bezpečnostní rám. Výsledné auto zvládá zrychlení z 0 na 60 mil v hodině za 3,5 sekundy a maximální rychlost 211 mil v hodině, tedy 340 km/h. Je tak rychlejší, výkonnější a samozřejmě i exkluzivnější i než Lamborghini Murcielago, které model Diablo nahradilo.

Původně mělo být vyrobeno pouze 30 kusů, nakonec však díky velkému zájmu vznikla ještě desítka dalších. Auto na fotkách bylo 22. v pořadí a momentálně je na prodej v chystané aukci Formula Automobile. Cena je dostupná pouze na vyžádání, určitě to však bude výrazně víc než původních 310 tisíc dolarů (7,5 milionu korun), které Diablo GTR stálo v roce 2000.

reklama

reklama