Další nadupané SUV od Mercedesu

Střední kategorie “esúvéček” GLC a GLC kupé dostala plnotučnou osmiválcovou motorizaci. Varianty s přídomkem S pak sportovně založeným řidičům nabídnou výkon až 510 koní.
Mercedes-AMG GLC a GLC kupé   - Obrázek 2
Mercedes-AMG GLC a GLC kupé - Obrázek 2
Mercedes-AMG

reklama

Svět si zvyknul na velká s silná SUV. Ba co víc - zákazníci je od Mercedesu přímo vyžadují. Vše začalo v roce 1999 modelem ML 55 AMG a od té doby většina SUV od střední kategorie přes ta větší i největší v nabídce stuttgartské  automobilky vždy dostala osmiválec. Nyní Mercedes-AMG představuje špičkové osmiválcové modely GLC a GLC kupé, jejichž nejsilnější motorizace byla doposud “jen” šestiválcová s výkonem 367 koní.   

Pod kapotou obou aut právě představených na newyorském autosalonu je dobře známý osmiválec se dvěma turbodmychadly, poprvé představený ve sportovním voze Mercedes-AMG GT. V GLC a GLC kupé je naladěný na 476 koní a 650 Nm. Stovku s ním obě monstra zvládnou za 4 sekundy. Pro zákazníky, kterým přijde tento výkon málo je připravena mírně silnější verze S o výkonu 510 koní a časem nutným ke zrychlení na 100 km/h ještě o 2 desetiny kratším. U obou verzí platí samozřejmě elektronické omezení rychlosti na 250 km/h. České ceny zatím nejsou známy.

 


reklama

reklama