Další nové SUV od Škody. Malý Kodiaq dostane virtuální přístrojovku

Příští rok bude pro domácí automobilku Škoda hodně výjimečný. Chystá nejen vstup na nové zahraniční trhy, ale hlavně silnou modelovou ofenzivu.
Takhle by mohlo vypadat chystané malé SUV od Škody
Takhle by mohlo vypadat chystané malé SUV od Škody
moto1.com

reklama

Tu už letos odstartoval facelift oblíbené Octavie, přičemž během pár týdnů přijdou na řadě její ostatní verze, tedy Scout a RS. Následovat bude menší Rapid a různé verze modelu Kodiaq. I když to vypadá, že by takový nástup faceliftů, nových modelů a verzí mohl stačit, v létě automobilka vytáhne malé eso z rukávu. Začne totiž postupné odhalování nového malého SUV, kterým nebude nic jiného než nová verze modelu Yeti.

Jeho odhalování na fotografiích bude probíhat od léta až do září, kdy by měla proběhnout první statická prezentace. Pokud si vzpomenete, podobný postup zvolila škodovka i v případě modelu Kodiaq. Veřejná prezentace nové Škody Yeti by pak mohla proběhnout příští rok na autosalonu ve Frankfurtu.

Elegantní kabát pro Škodu Kodiaq.

Škoda chce výrábět dvojnásobek aut a víc odlišit modely

Už je jasné, že novinka bude stát na stejných základech jako SEAT Ateca, však by také obě auta měla sjíždět z jedné výrobní linky. Designově by se Yeti měl co nejvíce podobat právě modelu Kodiaq, ale podle některých informací to vypadá, že nakonec příslušnost do kategorie Atecy nezapře. Absolutní novinkou je fakt, že s Yetim by i do vozů Škoda měl proniknout virtuální kokpit. Bylo na čase, vždyť koncernoví sourozenci už s touto technologií pracují dávno.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!