Dokonalá obluda. Když BMW a Mercedesy nestačí

Kdo chce pořádně velké a působivé SUV, má už dnes z čeho vybírat. Některým lidem ale běžná nabídka nestačí. Třeba fotbalistům... Právě tím je i majitel tohoto podivného výtvoru.
Infiniti QX80 LR3 po divoké úpravě.
Infiniti QX80 LR3 po divoké úpravě.
Larte Design

reklama

Vypadá sice jako nějaký nepovedený Stormtrooper z Hvězdných válek, ve skutečnosti je to ale Infiniti QX80. Majitelem je hráč americké NFL jménem Domata Peko, který si nasupené SUV objednal u úpravce Larte Design. Vlajková loď od Infiniti dostala především výrazný přední nárazník s odvážnými tvary a obří černou masku. Nechybí nejrůznější výdechy, nové boční prahy nebo čtyři velké koncovky výfuků.

Osmiválec pod kapotou se žádných změn nedočkal, i tak by si ale měl s náloží plastů poradit. Motor o objemu 5,6 litru má výkon rovných 400 koní a točivý moment 560 Nm. Celé auto ovšem váží skoro 2,8 tuny, takže když se do něj naskládá pár hráčů amerického fotbalu, snadno překoná třítunovou hranici.

Předpokládáme, že cílem auta je především udělat dojem, což se jistě podařilo. Je velké, je nepřehlédnutelné a je křiklavě vulgární. Když už to ale musí být, nestačilo by prostě BMW X6 nebo třeba Mercedes-Benz GLE Coupe? Jak se Infiniti QX80 LR3 líbí vám?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!