Downsizing vážně končí. Nové Polo GTI dostane pořádný motor

Tak to vypadá, že nás šílenost jménem downsizing opravdu konečně opouští. Ostrá verze nového Volkswagenu Polo dostane v nové generaci ještě větší motor.
Render nového Volkswagenu Polo
Render nového Volkswagenu Polo
www.carwow.co.uk

reklama

Německý Volkswagen jde vcelku zajímavou cestou. Už u současného Pola GTI, respektive u jeho faceliftu, zvolil agregát opatřený sice jedním turbem, ale o objemu 1,8 litru, který nabízí 192 koní. Podle britských novinářů půjde nová generace ještě dál. Turbo zůstane, ale objem povyroste na 2 litry. Konečný výkon by se pak měl pohybovat kolem 200 koní.

Stejně jako nový SEAT Ibiza, bude i Polo stát na nové platformě MQB A0. Krom ostrého dvoulitru nabídne Polo také nový přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,5 litru. Očekávat můžeme i nabídku dieselových agregátů. Mezi těmi jistě nebude chybět 1,6litrový turbodiesel. Jisté také je, že novinka povyroste. Na délku bude měřit 4 053 mm, na šířku 1 751 mm a vysoké bude 1 466 mm. Ačkoliv nové Polo ve standardní verzi bude mít premiéru už brzy, na GTI si nejspíš budeme muset chvíli počkat. Ale jistě to bude stát za to.

reklama

reklama