Drsné porovnání. Dvě Toyoty dělí 19 let a je to znát

Stará auta jsou v současné době velmi oblíbená. Nabízejí potěšení z jízdy, přímý kontakt s technikou a jen minimum moderních „nesmyslů“. Jenomže jsou také hodně nebezpečná v případě nehody. Jak moc, to vám ukážou následující videa.
Drsné porovnání. Dvě Toyoty dělí 19 let a je to znát
Drsné porovnání. Dvě Toyoty dělí 19 let a je to znát
Toyota

reklama

Co si budeme povídat. Natáhnout si kůží vonící řidičské rukavice a otevřít garáž, ve které stojí nějaký báječný youngtimer nebo veterán, je jako slast. I samotná projížďka s takovým autem se jen tak něčemu nevyrovná. Má to ale háček, který se jmenuje bezpečnost. V případě starších aut jste totiž odkázáni jen sami na sebe a to znamená, že i vaše případná chyba bude nemilosrdně trestána. Nepomůže dnes standardní armáda asistentů, airbagy ani pevná karoserie.

Crash test zastaralého a moderního auta má jasného vítěze.

Stará auta nemají při čelní srážce šanci. Podívejte se

Dnešní videa vám tak ukážou srovnání dvou aut, která od sebe dělí devatenáct let. Obě auta, v tomto případě Toyoty Corolla, se na videích dostanou do dnes nejčastějšího scénáře nehod. Jde o situace, kdy se vozy o sebe otřou, tedy o nehodu s překryvem a o náraz ze strany.

Starší Toyota, která je z roku 1998, nedostala vůbec žádnou hvězdičku. Vzhledem k absenci airbagů by při nárazu posádka utrpěla vážná poranění hlavy, hrudníku i končetin. Její mladší sestřička, která je z roku 2015, dostala pět hvězdiček. Její posádka by při nehodě sice utrpěla nějaké pohmožděniny, ale díky novější konstrukci a hlavně airbagům by všichni přežili.

A proč vůbec tato videa s na první pohled úplně jasným výsledkem vznikla? Protože vzhledem ke stáří třeba i českého vozového parku je potřeba na toto nebezpečí neustále upozorňovat. Mladí nejčastěji dědí auta po rodičích nebo kupují v bazarech levné ojetiny. Radost z nově nabyté svobody pohybu ale rychle může zkazit první nehoda, která právě kvůli stáří vozu může mít i fatální následky. Dávejme na sebe proto prosím pozor a buďme k sobě na silnicích ohleduplnější. Nikdo přece nechceme takovou hrůzu zažít na vlastní kůži.

reklama

reklama