Druhá generace SUV bestselleru je tu. Dámy a pánové nové Audi Q5

Hlavně si nemyslete, že tohle je pouze předražený Kodiaq. Audi Q5 je s šestiválci a úplně jiným podvozkem minimálně o kategorii výš. Tomu však odpovídá i cena.
Nová Audi Q5
Nová Audi Q5
Audi

reklama

Druhá generace středně velkého SUV od Audi nepřináší žádné revoluční změny. Můžeme ji nazvat spíš evolučním designem. Drobné designové uhlazení se očividně nechalo inspirovat úspěšnou novou generací největšího SUV v nabídce Audi, modelem Q7 a také úplnou novinkou v podobě modelu Q2, který je na trhu také poměrně čerstvě. Líbí se nám, že Audi pokračuje v trendu redukce váhy svých modelů. Díky vylepšené platformě klesla hmotnost nové Q5, navzdory větším rozměrům skoro o metrák.

Zavazadelník má velmi solidních 550 až 610 litrů. Po sklopení zadních sedadel dokonce 1550 litrů. Jeho víko je samozřejmě elektricky ovládané a s příplatkovým vzduchovým podvozkem můžete dokonce snížit nakládací hranu kufru, což občas přijde vhod zejména maminkám. 

V interiéru dominuje 7, resp. 8,3 palcový displej s rozhraním infotainment systému MMI. Na přání je i v modelu Q5 k dispozici Audi Virtual Cockpit s plně elekronickým zobrazením přístrojů. Q5 přichází také se špičkovými asistenčními systémy, které lze rozdělit do tři kategorií - Tour, City a Parking. Kompletní výbava v podobě všech aktuálně dostupných bezpečnostních systému je samozřejmostí. Řidičovo pohodlí také doplňuje head-up displej se základními jízdními údaji a kvalitní audiosoustava Bang&Olufsen.

Pod kapotou najdete benzínový dvoulitr 2,0 TFSI naladěný na 252 koní či řadu vznětových jednotek, jejichž výkon sahá od 150 po 286 koní u špičkového šestiválce TDI. Čtyřválce dostanete s šestistupňovým manuálem nebo sedmistupňovým automatem, nejsilnější třílitr výhradně s osmistupňovým automatem. Všechny verze (kromě základního dieselu) standardně mají systém pohonu všech kol quattro.

 Základní Q5 jezdí na sedmnáctkách. Cena modelu Q5 se základní naftovou motorizací startuje na 1 071 900 Kč. Objednávky bude možné začít uzavírat již v příštích týdnech.

reklama

reklama