Elektrický hypersport tiše pokořil Nürburgring v rekorním čase

Opravdu si stále myslíte, že jsou elektromobily nudné a bez špetky nějakých emocí? Pak byste se měli seznámit s elektromobilem Nio EP9. Ten totiž zajel nový rekordní čas slavného okruhu.
Elektrický hypersport tiše pokořil Nürburgring v rekorním čase
Elektrický hypersport tiše pokořil Nürburgring v rekorním čase
2.bp.blogspot.com

reklama

Na Nürburgringu je poslední dobou celkem živo. Nejen, že startuje další motoristická sezóna, ale mluví se o něm hlavně v souvislosti s možná ne úplně platným rekordem automobilky Lamborghini. Dnes ale necháme automobily na fosilní paliva spát a budeme se věnovat moderní elektromobilitě. Konkrétně autu, které disponuje výkonem 1 megawatt, tedy 1 360 koní. A s tím už se dá zajet hodně rychlé kolo.

Jmenuje se Nio EP9 a disponuje točivým momentem jen těžko představitelných 6 334 Nm. Tuto sílu na všechna kola přenáší čtveřice převodovek. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za 2,7 sekundy a na 200 km/h za 7,1 sekundy. Nesmíme pak zapomenout, že jak výkon, tak točivý moment má řidič k dispozici okamžitě. Elektromobily nemají žádné zbytečně prodlevy v reakcích na akcelerační pedál.

Rekord nejen mezi elektromobily

Časomíra se při měřeném kole zastavila na čase 7:05, což je zdaleka nejlepší čas mezi elektromobily. Navíc za sebou tahle elektrická střela nechala i Mercedes-AMG GT-R, Gumpert Apollo Speed, Radical SR3 Turbo a mnoho dalších. A pak, že elektřina nemá budoucnost.

reklama

reklama