Extra vzácný, extra krásný. Mercedes SLR je na prodej

Do prodeje jde jeden z pouhých 150 vyrobených kusů Mercedesu-Benz SLR McLaren Roadster 722 S. Najeto má jen málo kilometrů a vypadá skvěle, jen cena asi bude pro většinu lidí na zemi dost limitující.
Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster 722 S
Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster 722 S
jamesedition.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Doby, kdy spolu automobilky Mercedes-Benz a McLaren spolupracovaly, jsou bohužel dávno pryč. Připomínkou jejich společné práce je tento jedinečný McLaren Roadster z roku 2009, který je navíc v limitované edici S. Ta je oproti svému standardnímu sourozenci o 10 mm nižší, má tužší nastavení a navíc zvýšený výkon.

Ten se v případě této verze ustálil na 650 koních a točivý moment na 820 Nm. Poskytuje je 5,5litrový, kompresorem přeplňovaný osmiválec, jehož zvukový projev někomu může nahánět strach. Mimochodem, klasický Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster 722 nabízí „pouhých“ 626 koní výkonu a 780 Nm točivého momentu.

Navnadili jsme vás a vy si neodolatelně potřebujete udělat radost? Pak budete muset vyrazit do Saúdské Arábie a budete si muset připravit 745 tisíc dolarů, tedy v přepočtu asi 18,5 milionu korun. Za to dostanete kus historie ve skvělém stavu, který má najeto jen 22 tisíc kilometrů.

Reklama
Reklama