Falešné Porsche nabouralo pravé. Poznáte je od sebe?

Jinde než v Číně se podobná nehoda snad ani stát nemůže. Právě tady se vyrábí obrovské množství automobilových plagiátů. Řidič takového levně okopírovaného Porsche při bizarní nehodě naboural originál.
Falešné Porsche nabouralo pravé. Poznáte je od sebe?
Falešné Porsche nabouralo pravé. Poznáte je od sebe?
Autoevolution

reklama

Už víte, že Číňané s gustem kopírují evropská i americká auta a vůbec jim to není trapné. Dokonce se s těmi kopiemi chlubí na automobilových veletrzích, a aby toho nebylo málo, případné žaloby u soudů vyhrávají. Jak je to možné, opravdu netušíme. Sami jsme byli na několika evropských autosalonech svědky toho, kterak čínští „zvědi“ podrobně zkoumají jednotlivé automobilové novinky. Velkou pozornost pak věnují například spojům, úchytům všeho druhu, vychytávkám jednotlivých automobilek a nakonec i designu. Každý vůz si dopodrobna fotí a do předem připravených tabulek zapisují veškeré pro ně důležité detaily.

Podobně jistě „pracovali“ i u stánku Porsche, když představovalo model Macan. Vytvořili totiž jeho opravdu věrnou kopii s názvem Zotye SR9, které přidali špetku detailů ze staršího Cayenne. A tak se není čemu divit, že bylo jen otázkou času, než se na ulici potká pravé Porsche Cayenne a jeho čínská kopie. Stalo se tak v Šanghaji a možná kvůli překvapení obou řidičů se nakonec obě auta nabourala. Hodně nám to připomíná nedávnou nehodu originálního Range Roveru Evoque a jeho čínské kopie. Ačkoliv obě nehody nemají žádné velké následky, jsou vlastně hrozně smutné. Stejně jako chování čínských automobilek. Ještě smutnější ale je, že se proti tomu nedá zjevně vůbec nic dělat.

Changan CS95

Číňané dál beztrestně kopírují evropská auta. Kdy to skončí?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!