Ferrari, které nikdo nečekal. Speciální edice se jmenuje J50

Až do poslední chvíle se podařilo utajit projekt Ferrari J50, který vznikl u příležitosti 50 let přítomnosti italské značky v Japonsku. Představen byl v National Art Center v Tokiu.
Speciální edice Ferrari J50.
Speciální edice Ferrari J50.
Ferrari

reklama

Vzácný supersport vznikne pouze v počtu deseti kusů. Základem je Ferrari 488 Spider a za přestavbou stojí oddělení automobilky z Maranella nazvané tajemně Special Projects. Inspirací pro J50 jsou sportovní auta Ferrari ze 70. a 80. let a na rozdíl od 488 Spider, které má automaticky ovládanou střechu, se v tomto případě jedná o targu s odnímatelnými karbonovými panely. Cílem bylo také vytvořit takzvaný "helmet visor" efekt, kdy okna vytvářejí dojem zatmaveného hledí přilby.

Zajímavá je futuristická příď s tenkými agresivními světly, stejně jako přepracované zadní křídlo. Černá boční linka odkazuje k modelům jako jsou F40, F50 nebo GTO, dvojitá zadní světla pak nebyla použita od dob F430. Pod kapotou najdete dvakrát přeplňovaný osmiválec 3,9 litru, který má výkon zvýšený na 690 koní. Zrychlení na stovku bude kolem tří sekund a očekávaná maximálka je 325 km/h.

reklama

reklama