Ferrari slaví 70 krásnou vzpomínkou na první model

Sedmdesátiny jsou pořádný důvod k oslavě. A na rozdíl od lidí, automobilky v tom věku bývají stále v plné síle. Když takové výročí slaví snad nejobdivovanější značka ze všech, musí to stát za to.
Ferrari slaví 70 krásnou vzpomínkou na první model
Ferrari slaví 70 krásnou vzpomínkou na první model
Ferrari

reklama

Kulaté výročí hodlá automobilka se vzpínajícím se koněm ve znaku slavit ve více než šedesáti zemích světa při akcích s názvem Driven by Emotion. A o emoce jde u Ferrari především. Co jiného vám ve vteřině nažene husí kůži a vykouzlí lehce nahlouplý úsměv na rtech, než Ferrari LaFerrari Aperta. Ano, to je ten model, který má právě výročí automobilky ztělesňovat a který disponuje výkonem 963 koní. A ani ten nebude na oslavách samozřejmě chybět.

První nepovedený závod

Ale protože ne každý se může všech těch slavností zúčastnit, připravilo si Ferrari set videí, která tu sedmdesátku báječně mapují. Dnes pro vás máme připomenutí vůbec prvního modelu, který vyjel z bran maranellské továrny.  Bylo to 12. března 1947, kdy se v rámci testovacích jízd ulicemi Maranella prohnalo Ferrari 125 S. Pod kapotou mělo dvanáctiválec o objemu 1,5 litru, který nabízel výkon 90 koní.  Jen o dva měsíce později tato tehdy velká novinka, jejíž motor navrhl slavný konstruktér Gioachino Colombo, stála na startu závodu na okruhu Piacenza.

Za volantem tehdy seděl Franco Cortese, který ale do cíle nedojel. Kvůli technickým problémům s palivovým čerpadlem odstoupil z prvního místa. Tehdy to ale samotný Enzo Ferrari označil jako „slibné selhání“, což se ukázalo jako pravda. Už o pár dní později, konkrétně 20. května, totiž Franco zvítězil na Velké ceně Říma.

Pokud byste si chtěli udělat výlet do Itálie, pak si zarezervujte letenky na začátek září. 9. a 10. tohoto měsíce totiž právě v Maranellu vyvrcholí oslavy sedmdesátého výročí Ferrari.

reklama

reklama