Ford nabídne sportovní dodávky. Bílá už netáhne

Spoustě podnikatelů už bílá dodávka na plecháčích nestačí. Stále více chtějí také atraktivní a stylový vzhled a Ford se rozhodl jít tomuto přání naproti. A nebojí se ani rychlých pruhů.
Ford Transit Custom v nové variantě Black Edition.
Ford Transit Custom v nové variantě Black Edition.
FORD

reklama

Modrý Transit s rychlými pruhy na kapotě jste si mohli poprvé koupit už v roce 2007 jako Sport Van. Tehdy to bylo něco nesmírně exotického a nepatřičného, od té doby se však hodně změnilo. Jen letos podle Fordu stoupla poptávka po stylových verzích dodávek Transit Custom Sport o téměř 50 procent. Automobilka se proto rozhodla nabídku rozšířit a dodávka na velkých litých kolech se sportovními doplňky by na silnici brzy neměla být nic neobvyklého.

Výjimečnost i v práci

Cílovou skupinou pro nové exkluzivní varianty Transitu jsou zejména drobní podnikatelé a živnostníci, kteří touží po tom, aby jejich užitkový automobil vynikal vedle užitných vlastností také atraktivním vzhledem. Transit Custom Sport s typickou dvojicí pruhů na kapotě proto lze nově objednávat v mnohem vyšším počtu karosářských variant. Zájemci o model Sport se mohou rozhodnout pro variantu Van, Kombi nebo Kombi Van, ve všech případech s krátkým či dlouhým rozvorem náprav. V provedení Sport nyní Ford nabízí také příbuzný velkoprostorový model Tourneo Custom.

Pozornost dodávkářů závodníků jistě upoutá zejména nový Transit Custom Black Edition. Dává na výběr ze čtyř výrazných barevných kombinací s kontrastním lakováním střechy, krytů vnějších zpětných zrcátek, ochranného plátu pod předním nárazníkem a bočních lišt. Jeho dalším poznávacím znakem jsou speciální černá 17palcová kola z lehké slitiny. V celé Evropě bude na prodej pouhých 1000 kusů.

[[nid:]]

Transit Custom Black Edition vychází z modelu 290 Trend. Má krátký rozvor náprav a standardní výšku střechy. Pohání ho nový motor Ford 2.0 EcoBlue o výkonu 125 kW. Naladění podvozku je převzaté z modelu Sport. Barevné provedení je inspirované úspěšnými speciálními edicemi osobních modelů Fiesta a Focus. Červený odstín Race, modrý Deep Impact a bílý Frozen budou kombinovány s kontrastními prvky v černém odstínu Jet Black, zatímco vozy s karoserií lakovanou černým odstínem Absolute budou mít kontrastní prvky v červené Race.

Nová kola, převodovka i podvozek

„Mnohým našim zákazníkům již běžná bílá dodávka nestačí. Tyto úchvatné nové vozy nabízejí dokonalé řešení,“ řekl Hans Schep, ředitel divize užitkových automobilů ve Ford of Europe. Atraktivní styl řady Custom Sport podtrhnou nová 17palcová kola z lehké slitiny, lakovaná dvoutónovou kombinací černé a stříbrné. Na přání jsou k dispozici také stříbrná kola o průměru 18 palců. Kapotu motoru zdobí dva pruhy v odstínu kontrastujícím se zbytkem karoserie.

Motor Ford 2.0 EcoBlue 125 kW je sériově spřažen se šestistupňovou manuální převodovkou. Čtyři varianty modelu Sport lze však na přání vybavit novou samočinnou převodovkou SelectShift o stejném počtu rychlostních stupňů. Všechny varianty modelu Sport vycházejí z Transitu Custom 290. Díky speciálnímu naladění podvozku i řízení se ale vyznačují dynamičtějším a živějším chováním v zatáčkách.

Sportovnější Transit i Tourneo

Zesílení předního zkrutného stabilizátoru a přidání zadního stabilizátoru účinněji potlačuje tendence k naklánění. Varianty van mají vzadu měkčí pružiny, ale tužší tlumiče pérování, což vede k jistější jízdě a zároveň vyššímu komfortu zejména při částečném zatížení. Kombi a Kombi Van mají pérování a tlumení naladěné s ohledem na pohodlí všech cestujících.

Vůbec poprvé je v provedení Sport k dispozici také  Ford Tourneo. Tato verze vychází z modelu Tourneo Custom Titanium. Vůz pohání dvoulitr EcoBlue 125 kW a lze jej objednávat jako osmimístný model s krátkým nebo dlouhým rozvorem náprav. Změny na exteriéru i v interiéru odpovídají Transitu Custom Sport, včetně nabídky šestistupňové samočinné převodovky SelectShift, nových 17palcových kol z lehké slitiny a pneumatického odpružení zadní nápravy, které udržuje stálou výšku bez ohledu na aktuální zatížení. 

reklama

reklama