Ford Troller T4: Pravé teréňáky nevymřely

V době, kdy se loučíme se železnými teréňáky, které drtí SUVmánie a emisní limity, vypadá to, že alespoň v Brazílii jdou jinou cestou. Nový Ford Troller T4 vypadá na pořádného pracanta.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ford Troller T4

reklama

Den, kdy nás opustí poslední pořádný teréňák, se blíží. Vypadá to, že zanedlouho nás opustí Defender i M-B G. A pak už budeme muset po rámu drbat leda nějaký pick-up, jako je Isuzu D-Max. Ale kdyby se někdo chopil příležitosti a dovezl pár kousků Fordu Trolleru T4 z Brazílie, třeba by neprohloupil.

Ford tady totiž koupil místního výrobce Troller Veiculos Especias. Ten vyráběl opravdového teréňáka, který si nebral servítky a byl velmi, ale velmi podobný Jeepu Wrangler. Postupně mu měnili světla a kapotu a nějaké detaily, ale byl to on.

Ford Troller T4 Foto: FORD

Ford Troller T4. Foto: FORD

Po převzetí Fordem je tu však nový vůz. Nemůžeme o něm říci moc technických specifikací, ale podle přiloženého videa vypadá celkem solidně. I těch pár informací zní zajímavě:

 

  • Pohon naftovým motorem o objemu 3,2 litru
  • Šestistupňová převodovka
  • Přiřaditelný pohon zadní nápravy
  • Možnost rozpojení stabilizátorů pro jízdu v terénu
  • Sedmnáctipalcová kola s All-Terrain pneumatikami

 Ford Troller T4 Foto: FORD

Ford Troller T4. Foto: FORD

 

V době, kdy se loučíme se železnými tréňáky, které drtí SUVmánie a emisní limity, vypadá to, že alespoň v Brazílii jdou jinou cestou. Nový Ford Troller T4 vypadá na pořádného pracanta.

reklama

reklama