Frajer! Je mu 97 let a právě si koupil osmiválcový Mustang

Stoletý stařík za volantem divokého Mustangu zní jako zápletka nějaké komedie. Jenže tenhle chlapík je pořád ve skvělé kondici a za sebou má fantastický životní příběh.
Stoletý stařík v Mustangu? Proč ne!
Stoletý stařík v Mustangu? Proč ne!
FORD

reklama

Tím stoletým staříkem je v tomto případě Švéd Lennart Ribring, kterému je úctyhodných 97 let. Narodil se v roce 1919 a řidičský průkaz vlastní už téměř 80 let – získal ho totiž v roce 1937. Autům propadl už jako mladík, a tak není divu, že když se v 60. letech objevil první Ford Mustang, okamžitě se zamiloval. Stal se dokonce jedním z prvních majitelů Mustangu v celé Evropě a spolu se svou manželkou v něm projezdil velký kus světa.

Tragickým okamžikem téhle lásky se stal 3. říjen 1967. Teprve tehdy se ve Švédsku přestalo jezdit vlevo, což v rozvinuté zemi s hustým provozem znamenalo velké divadlo na silnicích. A zrovna v tuhle nevhodnou chvíli půjčil Lennart svého Mustanga příteli, který se na silnici nechal změnou zmást a auto při nehodě zcela zdemoloval. Od té doby Ford Mustang v jeho životě chyběl. Až doteď.

[[nid:]]

Když totiž viděl reklamu na nový model, probudila se v něm stará vášeň v plné síle. A rozhodl se rovnou pro osmiválcovou verzi s manuálem, přesně jak to má být. Sám říká, že u dealera z jeho návštěvy byli trochu vyplašení, jenže Lennart není žádný zmatený důchodce za volantem otřískané Fabie. I jeho syn potvrzuje, že má stále skvělý zrak a rychlé reakce, takže o život a zdraví svého otce se nijak nebojí.

Faktem tedy je, že jednu nehodu už za sebou nové auto má. Ale víte kde? Na závodním okruhu! Ten člověk je prostě nezmar. Nešlo prý ale o nic vážného a vůz opět jezdí. Naživu je i paní Ribringová, té však bohužel zdravotní stav žádné výlety neumožňuje. Přesto ji manžel neustále navštěvuje a doufá, že jednou ji ještě vezme na společnou projížďku.

 

Není to poprvé, kdy si člověk pozdně důchodového věku koupil divokou silniční stíhačku. Auta jsou totiž láska na celý život a nikdy není pozdě splnit si svůj sen. V poslední době nás obzvlášť zaujal pár, který si koupil zářivě modrý hot-hatch Ford Focus RS, nebo polská důchodkyně, která zase propadla mechanickému kouzlu staromilského sporťáku Subaru WRX STI. Jestli si tedy připadáte trochu staří, vězte, že není vůbec nic ztraceno.

Zlobivá stařenka si koupila Subaru WRX STI

VIDEO: Zlobivá stařenka si koupila Subaru WRX STI

reklama

reklama