GALERIE: 7 nejúžasnějších Rolls-Royců pro náročné milionáře

Jezdit tuctovým Rolls-Roycem už se dnes nesluší. Úspěšní lidé z celého světa si své luxusní limuzíny nechávají upravit do posledního detailu podle svých představ, a to z těch nejdražších materiálů.
Unikátní interiér Rolls-Royce vytvořený na míru pro amerického sběratele.
Unikátní interiér Rolls-Royce vytvořený na míru pro amerického sběratele.
Rolls-Royce

reklama

Každá automobilka vám bude tvrdit, že její modely jsou víc než jen auta. V případě britské značky Rolls-Royce to však skutečně platí. Naprostá většina prodaných kusů dnes totiž prochází programem Bespoke, kdy si je klienti nechají kompletně upravit podle své osobnosti a svých zájmů. Od kol, přes lak karoserie a materiál pro sošku na přídi, až po kompletní interiér včetně malého drahokamu v hodinách. Není výjimkou, že se tak cena vozu zdvojnásobí, a právě odsud pochází podstatná část příjmů značky.

Vše je samozřejmě dělané ručně a automobilka zaměstnává pouze špičkové řemeslníky. I proto za celý minulý rok vyrobila jen 4011 vozů, což je i tak druhý nejlepší výsledek v její 113 let dlouhé historii. Ve své cenové kategorii nemá na světě žádného přemožitele, alespoň pokud jde o počet prodaných aut.

Auto jako jachta

Výjimkou samozřejmě nejsou ani úlety výstředních milionářů. Specialisté Rolls-Royce už řešili například to, aby vůz dokonale ladil k oblíbeným botám zákazníka, nebo v případě jisté zákaznice dokonce k barvě jejího psa. Řada majitelů tak má svůj vlastní lak karoserie, který si nemůže objednat nikdo jiný na světě. A někteří sběratelé už vlastní nespočet unikátních Rolls-Royců.

Prohlédněte si s námi nyní sedm výjimečných provedení, která automobilka ve spolupráci se svými zákazníky vytvořila minulý rok. Každý vůz je úplně jiný, každý je ale něčím pozoruhodný. Který z nich byste si vybrali pro sebe?

reklama

reklama