GALERIE: Audi Q8 je ukázka SUV příští generace

Na světě není jiná třída automobilů, která by zažívala větší rozmach. Zákazníci po celém světě SUV doslova propadli. Audi nyní s modelem Q8 ukazuje, na co se těšit v dalších letech.
Audi v Detroitu představilo koncept Q8.
Audi v Detroitu představilo koncept Q8.
Audi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Svůj koncept německá automobilka představila na probíhajícím autosalonu v Detroitu a podle dostupných informací jde o auto, které by po nezbytných úpravách mělo skutečně zamířit do výroby. Přestože díky masivní masce, obrovským kolům o průměru 23 palců, bezrámovým dveřím a celkově dynamickým proporcím vypadá vůz na pohled poměrně kompaktně, ve skutečnosti je Q8 delší i širší než stávající generace Audi Q7.

Hybridní sprinter

Pod kapotou najdete působivý hybridní systém, který sestává z třílitrového šestiválce s turbem a elektromotoru. Výsledný výkon je 441 koní a 700 Nm točivého momentu. To stačí k tomu, aby se obrovské Audi rozjelo na 100 km/h za 5,4 sekundy a bez potíží dosáhlo obligátní maximální rychlosti 250 km/h. K řazení slouží osmistupňová automatická převodovka. Vůz má ujet až 60 kilometrů pouze na elektřinu a zvládnout přes 100 mil na jeden galon paliva, což nejsou ani 3 litry benzínu na 100 kilometrů (to se ale ve skutečném světě zaručeně nepodaří).

Zdá se tedy, ža alespoň podle Audi je budoucnost SUV vyloženě růžová. Auta budou navzdory stále přísnějším limitům ještě větší a masivnější, interiéry zas o něco luxusnější, tvary sportovnější, motory výkonnější a tabulkové spotřeby stále mimo realitu. Jen namísto velkých dieselů budeme stále častěji potkávat kombinaci benzínového a elektrického motoru.

Reklama
Reklama