GALERIE: Bentley stvořilo svůj nejrychlejší model. Má více než 700 koní!

Bestie, jaká tu dlouho nebyla. Novinka ze stáje Bentley se jmenuje Continental Supersports a její výkon i maximální rychlost jsou pro sériový vůz nastavené hodně vysoko.
Bentley Continental Supersports
Bentley Continental Supersports
Bentley Motors

reklama

Automobilka v rámci vývoje modelu Continental Supersports zapracovala hlavně na pohonné jednotce. Tou je fantastický přeplňovaný šestilitrový dvanáctiválec. Už jen takhle napsané to nahání husí kůži. A co teprve, když nastartuje! To totiž probudí k životu stádo 710 koní, kterému zdatně sekunduje 1 017 Nm točivého momentu. Pro to, aby vše fungovalo, musela být upravena turbodmychadla i systém chlazení.

Další úpravy proběhly také v nastavení automatické převodovky a podvozku. Vůz má poháněna všechna kola, nicméně o fous je preferována zadní náprava. Podvozek byl snížen a má tužší nastavení. Krom toho, že je novinka nejrychlejší, je také nejlehčí generací Continentalu vůbec. Hmotnost se snižovala třeba použitím lehkých, ale skvěle funkčních karbon-keramických brzd. Použita byla také pevná 21palcová kovaná kola. Jen to znamená úsporu 20 kilogramů. Dalších 5 kilogramů ušetříte, když si objednáte titanové výfukové potrubí. Ve výsledku se dá dostat na konečných 2,3 tuny, což na luxusní a ohromné Bentley není zase tolik. :)

Báječné kupé umí z klidu na 100 km/h zrychlit za 3,5 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 336 km/h. Tuhle střelu Bentley nabídne také ve verzi bez střechy, která k tomuto zrychlení potřebuje čas o 0,4 sekundy delší, přičemž maximální rychlost má 330 km/h.

reklama

reklama