GALERIE: Desetiválcová R8 od ABT vypadá jako taxík z pekla

Možná také z pekla přijela, a to rovnou do Ženevy, kde ji úpravce ABT představil v rámci své expozice. Špičková R8 nabídne ostrý bodykit, nová kola i nárůst výkonu.
Desetiválcová R8 od ABT vypadá jako taxík z pekla
Desetiválcová R8 od ABT vypadá jako taxík z pekla
ABT

reklama

Část expozice německého ABT v Ženevě jsme vám už ukazovali. Šlo o extrémně nabroušenou Audi SQ7. I tentokrát ABT zůstal u Audi, jen si do parády vzal takřka okruhovou hračku v podobě R8 V10 Plus. Pro tu si připravil sadu opravdu hodně výrazných aerodynamických doplňků, mezi kterými nechybí ostře řezané nárazníky, mohutné nástavce bočních prahů, výrazný zadní difusor a celek doplňují 19 nebo 20palcová kovaná kola.

Zajímavé změny proběhly i v interiéru. Ten po zásahu tunerské společnosti disponuje nové čalounění a nové koberce. Nechybí ani nové individuální osvětlení a R8 nabídne také řadu interiérových prvků z karbonu nebo broušeného hliníku.

ABT si dal hodně práce i s technikou auta. V prvé řadě snížil jeho hmotnost o slušných 50 kilogramů. K tomu přidal nové pružiny a stavitelné stabilizátory. Třešničkou na pomyslném dortu je pak úprava atmosférického desetiválce o objemu 5,2 litru. Díky přepracovanému sání a novému výfukovému systému nabídne ve výsledku slušných 630 koní, tedy o 20 koní více než má R8 standardně.

reklama

reklama